Rammstein wygrał w sądzie z Viagogo. O co chodzi?

i

Autor: Materiały prasowe Rammstein przeciwko nieuczciwym sprzedawcom biletów na ich koncerty

Rammstein wygrał w sądzie z Viagogo. O co chodzi?

2022-10-04 11:25

Zespół Rammstein słynie ze swojej świetnej relacji z fanami. Członkowie grupy od lat wyraźnie twierdzą, że to właśnie swoim wielbicielom zawdzięczają, to, w jakim miejscu swojej kariery są obecnie. Nie dziwi więc, że formacja robi wszystko, aby zapewnić fanom jak największy komfort i równy dostęp w doświadczaniu ich muzyki. Stąd pozew przeciwko Viagogo.

Już w maju przyszłego roku wystartuje europejska część trasy koncertowej zespołu Rammstein. W ramach "Europe Stadium Tour 2023" grupa ponownie zawita do Polski i to na aż dwa koncerty! Uwielbiana w naszym kraju formacja zagra 30 i 31 lipca 2023 roku na chorzowskim Stadionie Śląskim - w sprzedaży wciąż są dostępne wejściówki na obie daty! Na występ 30 lipca zakupić można wejściówki na Feuerzone (495 zł) i płytę (330 zł), na drugą datę biletów jest nieco więcej - na trybuny (385-495 zł) i płytę (330 zł). Choć pojawiły się głosy, że ceny wejściówek są dość wysokie, to w środowisku powszechne są praktyki nieuczciwej sprzedaży, gdzie wartości te są znacznie zawyżane. Rammstein postanowili ukrócić ten proceder.

Rammstein wygrał w sądzie z Viagogo

Zespół Rammstein ponownie postanowił zareagować na działania platformy Viagogo. Grupa w porozumieniu z europejskim promotorem trasy, MCT Agentur, złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Hamburgu o wydanie oficjalnego zakazu sprzedaży wejściówek na występy za pośrednictwem Viagogo, a ten przychylił się do prośby formacji. Muzycy nie godzili się na proceder serwisu zajmującego się sprzedażą z drugiej ręki, zgodnie z którym ceny biletów na rynku wtórnym były znacznie zawyżane. W związku z tym Eventim jest jedyną platformą, która upoważniona jest do sprzedaży biletów na europejskie koncerty Rammstein. Decyzję sądu skomentował prawnik grupy: 

Co tam w środku gra? - Rammstein

Kupujący często nie zdają sobie sprawy, że nie nabywają biletów od organizatora, ale na wtórnym rynku sprzedaży. Ustawodawca dostrzegł to i zadziałał. Cieszymy się, że sąd okręgowy w Hamburgu podziela naszą opinię i konsekwentnie zakazuje łamania nowego prawa - powiedział prawnik Rammstein.