Prochy Lemmy'ego będą się pojawiały na kultowym festiwalu co roku! To jego miejsce

i

Autor: GEORGES GOBET/AFP/EAST NEWS Prochy Lemmy'ego Kilmistera na Bloodstock Festival

ze świata rocka

Prochy Lemmy'ego będą się pojawiały na kultowym festiwalu co roku! "To jego miejsce"

2024-03-15 13:09

W grudniu tego roku minie już dziewięć lat od nagłej, niespodziewanej śmierci Lemmy'ego Kilmistera. Muzyk zmarł w wyniku choroby nowotworowej w wieku 70 lat. Legenda artysty jest jednak żywa i wygląda na to, że wielu zależy na tym, by tak pozostało już na zawsze, a by tak się stało, postanowili podjąć, dla niektórych, zaskakujące kroki.

Lemmy Kilmister zmarł w wieku 70 lat w wyniku przegranej walki z chorobą nowotworową prostaty. Muzyk odszedł zaledwie cztery dni po swoich okrągłych urodzinach, a raptem dwa dni po tym, gdy uzyskał ostateczną diagnozę. Świat heavy metalu pogrążył się w ogromnym smutku i żalu, fani i fanki artysty i Motörhead od lat robią jednak wszystko, by pamięć o legendzie tego brzmienia pozostała wiecznie żywa, a jego postać poznawali nowi, młodsi wielbiciele cięższych brzmień. Od ubiegłego roku podejmowane są nowe, dość nietypowe kroki, by tak rzeczywiście było.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Prochy Lemmy'ego Kilmistera na festiwalach

Jednym z punktów centralnych ubiegłorocznego Wacken Open Air było złożenie prochów Lemmy'ego na terenie imprezy. Wydarzenie odbyło się z wielką pompą, wszystkiemu towarzyszyła uroczysta procesja, na której pojawili się także żyjący członkowie Motörhead: Phil Campbell i Mikkey Dee, którzy wznieśli symboliczny toast za przyjaciela.

Teraz organizatorzy Bloodstock Festival poszli o krok dalej. Jak właśnie ogłoszono, Ci, we współpracy z menedżerami zespołu, na czele którego stał Lemmy, stworzą specjalne miejsce, w którym przechowywana będzie część prochów po muzyku, które staną się niejako stałym elementem festiwalu. Całość ma mieć formę specjalnej instalacji w Galerii RAM, gdzie znajdować się będzie popiersie Lemmy'ego z umieszczonymi w środku prochami. Po zakończeniu danej edycji wydarzenia, rzeźba trafiać będzie do Rock City w Nottingham, gdzie będzie można ją oglądać przez cały rok do momentu, aż ponownie pojawi się na kolejnej odsłonie Bloodstock. Popiersie ma być częścią dużo większego projektu, zorientowanego na upamiętnienie, zarówno Lemmy'ego, jak i Motörhead. Galeria RAM zostanie odpowiednio powiększona, a na miejscu znajdą się także liczne pamiątki po legendzie heavy metalu.

Na tegorocznej edycji Bloodstock pojawi się Campbell, zespoły grać będą specjalne sety w hołdzie Motörhead, a całość otworzy i zamknie dźwięk słynnej syreny formacji. Co ciekawe, ze słów Todda Singermana wynika, że w najbliższym czasie będzie miała cała seria podobnych zdarzeń na festiwalach i w miejscach, które były bliskie sercu Lemmy'ego.

Bloodstock zawsze był wyjątkowym miejscem dla Motörhead i Lemmy’ego. Ludzie i energia idealnie pasowały do jego wartości. Alan i Vicky byli także świetnymi przyjaciółmi i w zasadzie rodziną Lemmy'ego, ponieważ to był powód, dla którego pierwotnie się spotkali. Jest to z pewnością stosowne wyróżnienie w ramach trwającej serii pochówków prochów Lemmy’ego w jego najbardziej ukochanych miejscach - komentuje menedżer zespołu, Todd Singerman.

Sprawdź nasz wybór metalowych albumów wszech czasów!