Powstanie biografia zespołu Frankie Goes to Hollywood! Wiadomo, kto wcieli się w rolę główną

i

Autor: Tim Holt/Retna/Photoshot/REPORTER Powstanie kolejna filmowa biografia znanego zespołu

Powstanie biografia zespołu Frankie Goes to Hollywood! Wiadomo, kto wcieli się w rolę główną

2023-05-11 15:29

Rynek filmowy obecnie dosłownie zalewany jest przez produkcje, opowiadające historię karier najsłynniejszych przedstawicieli rynku muzycznego. Teraz nadszedł czas na jeden z najpopularniejszych angielskich zespołów popowych, o którym rozpisywały się w latach 80. media na całym świecie. Mowa oczywiście o grupie Frankie Goes to Hollywood. Wiadomo już, kto wcieli się w rolę Holly'ego Johnsona.

Zespół Frankie Goes to Hollywood rozpoczął karierę na początku lat 80. Grupa bardzo szybko zwróciła na siebie uwagę odbiorców, przede wszystkim za sprawą występów na żywo, podczas których jej członkowie występowali w fetyszystowskich strojach. Już w 1983 roku formacja podpisała kontrakt z wytwórnią ZTT Records, za pośrednictwem której wydała swój przełomowy singiel Relax. Do numeru powstał singiel, którego akcja toczy się w klubie S&M, w związku z czym stacja BBC zakazała jej emisji, tylko przyczyniając się do wzrostu rozgłosu zespołu i milionowych nakładów albumu Welcome to the Pleasuredome. Początkowe lata kariery grupy były intensywne, jednak dalszy brak sukcesów doprowadził do jej rozpadu już w 1987 roku. Frankie Goes to Hollywood powrócił w 2007 roku, jednak bez lidera, Holly'ego Johnsona. Formacja połączyła się dopiero w oryginalnym składzie w tym roku, w ramach występu na Eurowizji 2023.

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock

Filmowa biografia Frankie Goes to Hollywood

Okazuje się, że zespół tak szybko nie zniknie znów z przestrzeni publicznej. Firma produkcyjna Working Title poinformowała, że stworzy film, który opowie barwną historię kariery zespołu. Projekt został ogłoszony pod tytułem Relax, wiadomo także, że w rolę lidera, Holly'ego Johnsona, wcieli się Callum Scott Howells. Aktor może być znany polskim widzom z roli w serialu Bo to grzech. Wśród producentów znaleźli się Tim Bevan, Eric Fellner i Luc Roeg, a scenariusz do filmu napisał Bernard Rose — reżyser oryginalnego teledysku do Relax oraz twórca horroru Candyman z 1992 roku. Na razie nie są znane szczegóły filmu, nie wiadomo także, kiedy ruszą prace na planie i kiedy miałby on trafić do kin.