Powstaje serial o Pussy Riot. Co wiadomo na temat produkcji?

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Co wiadomo o powstającym serialu o Pussy Riot?

Powstaje serial o Pussy Riot. Co wiadomo na temat produkcji?

2023-12-08 13:29

Pussy Riot to jedna z najbardziej kontrowersyjnych, aczkolwiek działających w bardzo słusznych sprawach, grup na świecie. Historia formacji jest szczególna, ze względu na jej związki z państwem rosyjskim. Teraz opowieść ta zostanie pokazana na małym ekranie - w drodze jest serial o Pussy Riot! Co wiadomo na jego temat?

Zespół Pussy Riot został założony w 2011 roku przez niespełna 22-letnią Nadyę Tolokonnikovą. Formacja od samego początku stanowi szczególny projekt, umiejętnie łączący muzykę, szczególnie w brzmieniu punk rockowym, z elementami widowiska i performansu, którego elementem szczególnym są charakterystyczne, różowe kominiarki. Od powstania w skład grupy wchodziło około 11 kobiet, bezsprzeczną liderką pozostaje jednak Nadya. O zespole zrobiło się głośno na całym świecie w 2012 roku, gdy ten dał niezwykle głośny występ w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Występ poruszał tematy, uważane w Rosji za kontrowersyjne, jak feminizm, prawa mniejszości seksualnych, w ostry i otwarty sposób uderzył także w osobę Władimira Putina. W efekcie tego pokazu, kilka członkiń Pussy Riot zostało aresztowane i skazane.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Serial o Pussy Riot zmierza na małe ekrany!

Teraz cała ta szczególna historia projektu zostanie przedstawiona w serialu! Za ten odpowiadać będzie STX Entertainment, który skupi się na ekranizacji nadchodzącego pamiętnika Nadyi Tolokonnikovej i przedstawi historię młodej kobiety, która stanęła przeciwko jednemu z największych współczesnych dyktatorów, stając się jedną z najbardziej poszukiwanych osób przez służby rosyjskie. Producentką wykonawczą serialu jest Sophie Watts - na chwilę obecną nie wiadomo, jak miałaby zostać zatytułowana produkcja, kto miałby wcielić się w członkinie kolektywu, ani kiedy serial miałby ujrzeć światło dzienne.