Opowiadanie Nicka Cave zostanie zekranizowane! Wiadomo, kto zagra w serialu na podstawie Śmierci Bunny'ego Munro

i

Autor: SADAKA EDMOND/SIPA/SIPA/East New Opowiadanie Nicka Cave'a stanie się serialem!

Powieść Nicka Cave zostanie zekranizowana! Odwórca głównej roli: "Ktoś miał jaja, by wreszcie to opowiedzieć"

2024-02-08 9:03

Nick Cave ma wiele twarzy i wszystkie są równie wspaniałe, ekscytujące i cenione przez świat kultury. Artysta dał się poznać jako osoba, która w sposób szczególny posługuje się słowem - i to nie tylko w piosence. Cave jest autorem wielu wierszy, opowiadań i powieści, a dzięki nim połączy się ze światem kina!

Nick Cave to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych artystów na świecie. Jest on nieoczywisty, ciężki do skategoryzowania, czy to pod względem muzycznych gatunków, czy chęci określenia go daną łatką. Muzyk, wokalista, autor tekstów, wizjoner, pisarz, filmowiec, mówca, aktor, kompozytor muzyki filmowej i serialowej - wszystko to się zgadza. Z pewnością jednak to właśnie działalność na polu muzycznym zapewniła mu największą rozpoznawalność i uznanie. Od lat Cave działa jako lider projektu Nick Cave and the Bad Seeds, który wydał już siedemnaście płyt, z czego ostatnia do tej pory to Ghosteen z października 2019 roku. Od tamtego czasu artysta bynajmniej nie próżnował - w 2021 roku wydał album Carnage, a rok temu skomponował, wraz Warrenem Ellisem muzykę do serialu Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera i filmu Blondynka. W 2022 roku także światło dzienne ujrzała książka Wiara, nadzieja i krwawa łaźnia, czyli zapis rozmów artysty z Seánem O’Haganem.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Nick Cave pisarz

To właśnie ta inna, literacka odsłona Nicka Cave'a jest szczególnie interesująca. Muzyk zadebiutował w 1998 roku zbiorem tekstów Król Inkaust, a już rok później ukazała się jego debiutancka powieść, zatytułowana Gdy oślica ujrzała anioła. W kolejnych latach artysta dalej pisał i publikował. Szczególną popularnością cieszyła się wydana w 2009 roku książka Śmierć Bunny'ego Munro, która opowiada o szczególnej relacji ojca i syna. Teraz powieść ta trafi na mały ekran!

Co wiadomo na temat ekranizacji "Śmierci Bunny'ego Munro"?

W specjalnym oświadczeniu Cave potwierdził, że powieść jego autorstwa zostanie zaadaptowana na serial! Wiadomo, że za projekt odpowiadać będą Sky i Clerkenwell Films, a w główną rolę wcieli się aktor, bardzo dobrze znany fanom serialu The Crown. Matt Smith wcielał się w tej produkcji w rolę Księcia Filipa w pierwszym i drugim sezonie. Zdjęcia do serialu mają się rozpocząć wiosną, a za kamerą stanie Isabella Eklöf. 

Teraz Smith po raz pierwszy zabrał głos w sprawie swojej najnowszej roli. Aktor powiedział, że miał okazję spotkać Cave'a i opowiedział o złożoności bohatera, w którego przyjdzie mu się wcielić.

Spotkałem Nicka Cave'a tylko raz, ale myślę, że powiedział: " W końcu ktoś, kto miał jaja, aby opowiedzieć tę nieświętą historię". Bunny Munro to postać, z którą prawie nie da się dogadać. Niedawno byłem w Ameryce i spotkałem kobietę, która powiedziała: „Pracuję z ludźmi, którzy są naprawdę, naprawdę złymi ludźmi, też siedzących w więzieniach – i nie ma na Ziemi mężczyzny, którym gardziłabym bardziej niż Munro - powiedział Smith w wywiadzie.

Listen on Spreaker.