Polskie gwiazdy metalu w klasyku grupy Pantera? To prawdziwy prezent dla fanów

i

Autor: YouTube

Polskie gwiazdy metalu w klasyku grupy Pantera? To prawdziwy prezent dla fanów

2024-01-03 11:51

Liczba świetnych coverów w wykonaniu Polish Metal Alliance rośnie, a poziom nie spada. Na Święta i Nowy Rok sprezentowali nam nieoczekiwany zwrot w doborze kawałków.

Nie wszyscy byli zadowoleni z powrotu Pantery w składzie bez braci Abbott. Nie można odmówić muzykom, którzy dołączyli do składu ani talentu, ani warsztatu, ani klasy, jednak dla wielu fanów, także w Polsce, to już „nie było to”. Nie brakuje głosów, że to po prostu cover band występujący pod oryginalnym logo. Może w tym tkwi problem, że trudno jest być takim samym jak kiedyś, gdy w zespole połowa ludzi się zmienił, a do tego od czasów świetności minęło 20 lat?

My covery zawsze lubiliśmy, bo pozwalają „wyciągnąć” ze znanych kompozycji coś nowego. PMA są w tym ekspertami, bo nawet gdy nagrywają aranże zbliżone do oryginałów, to i tak dobór muzyków zmienia materiał. Każdy z instrumentalistów ma już swój wypracowany styl, a wokaliści rozpoznawalną indywidualną manierę. Zobaczcie, co nowego wyciągnęli z klasyka Pantery – „Cemetary Gates”. Naszym zdaniem ten cover to prawdziwa petarda.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock