Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa. Płyty, których nie można przegapić

2024-01-03 11:19

Oto nadszedł ten czas - rozpoczynamy podsumowanie 2023 roku! Skupiamy się oczywiście na muzyce, a w tym przypadku bardziej konkretnie, na tej mającej ścisłe związki z szeroko rozumianym światem ciężkich brzmień. Na pierwszy rzut prezentujemy redakcyjne zestawienie najlepszych polskich albumów ze świata rocka, metalu i alternatywy.

Nie da się ukryć, że pod względem koncertowym rok 2023 należał do naprawdę udanych. Do naszego kraju zawitały największe światowe gwiazdy, ale i te rodzime wyruszały w trasy po całej Polsce, najczęściej po to, by prezentować na żywo materiał z zupełnie nowych projektów. Także pod względem premier na rynku działo się sporo, a mijające miesiące określiłabym przede wszystkim jako te, które stały się okazją do wielkich - wyczekiwanych i tych niekiedy zupełnie niespodziewanych - powrotów. Obserwacja ta tyczy się zarówno rynku międzynarodowego, jak i naszego polskiego. Rodzimy artyści nie zawiedli i z tygodnia na tydzień dostarczali fanom i fankom muzyki najlepszego materiału. W 2023 roku nowe płyty wydali m.in. Katarzyna Nosowska, Lech Janerka, KSU, Dr Misio, Kasia Lins, WaluśKraksaKryzys czy Flapjack.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Polskie albumy 2023 roku - zestawienie

Oczywiście od początku uważnie przyglądaliśmy się temu wszystkiemu, tym wszystkim premierom ostatnich miesięcy. Tak samo, jak w poprzednim roku, stworzyliśmy dla Was listę najlepszych polskich albumów, które ukazały się na rynku w 2023 roku. Kto, w naszej opinii, stworzył w ostatnim czasie coś, czego w żadnym przypadku nie można pominąć? Sprawdź zestawienie w galerii na samej górze artykułu!

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 90.? QUIZ dla fanów Kultu, Hey i T.Love

Pytanie 1 z 10
Ile płyt w składzie z Kubą Płuciszem nagrał zespół IRA?