Pol'and'Rock Festival 2022 - niezbędnik festiwalowicza. Co warto zabrać na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Pol'and'Rock Festival 2022 - co warto mieć ze sobą na wydarzeniu?

Pol'and'Rock Festival 2023 - niezbędnik festiwalowicza. Co warto mieć ze sobą na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno?

2023-08-03 9:39

Sezon festiwalowy w pełni. Kolejne imprezy, najczęściej trwające kilka dni, przed nami - w tym oczywiście Pol’and’Rock Festival 2023. W co warto się zaopatrzyć, by być gotowym na każdą ewentualność? Co należy mieć ze sobą na terenie Lotniska Czaplinek? Sprawdźcie poniżej niezbędnik festiwalowicza.

Już za tydzień, w dniach 3-5 sierpnia, odbędzie się dwudziesta dziewiąta już edycja Pol’and’Rock Festival. Festiwalowicze po raz kolejny zaproszeni zostali do nowej lokalizacji, a dokładnie na teren Lotniska Czaplinek - Broczyno - wstęp na festiwal jest oczywiście bezpłatny. Już za chwilę na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagrają największe polskie i światowe gwiazdy, m.in. Lady Pank, Włochaty, Biohazard, Royal Republic, Brodka, Zalewski, Epica, Napalm Death, Kwiat Jabłoni, Spin Doctors, Jagoda Kret i wielu wielu innych.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Niezbędnik festiwalowicza - co warto zabrać na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno?

Organizatorzy udostępnili na swojej stronie bardzo praktyczną listę, w której wyróżnili cztery kategorie - Spakuj się na Festiwal, Zaraz będzie czysto, Jedziesz z dzieckiem? i Nie bierz! 

W pierwszej z nich znalazły się takie rzeczy jak namiot, śpiwór, koc piknikowy, plecak lub nerka, różne elementy garderoby, w tym także kurtka, bluza czy płaszcz przeciwdeszczowy, coś na głowę, różnego rodzaju środki higieniczne, papier toaletowy, środki na owady, prezerwatywy, latarka, w tym także czołowa, dowód osobisty, powerbank oraz środki płatności.

By zachować czystość wokół siebie, warto zaopatrzyć się w takie środki jak worki na śmieci, materiałową torbę na zakupy, kubek na kawę, termos, wielorazowe sztućce i bidon. Jeśli ktoś planuje zabrać na festiwal swoją pociechę, warto, by miał by sobie słuchawki ochronne, krem z filtrem, nakrycie głowy dla dziecka, apteczkę z lekarstwami i opaskę na rękę z danymi rodzica lub opiekuna.

Czego w żadnym przypadku nie zabierać ze sobą na festiwal?

Organizatorzy apelują, by nie zabierać ze sobą zbędnych i mogących stwarzać zagrożenie dla innych przedmiotów, w tym szklanych opakowań, kuchenek turystycznych czy rzeczy, które uważasz za cenne. Warto pamiętać, że kilkudniowa impreza w miejscu otwartym, pełnym innych ludzi, to nie jest odpowiednia przestrzeń dla zwierząt, stąd też nie należy ich zabierać ze sobą, a przed wyjazdem zadbać o opiekę nad naszymi milusińskimi.