Pol'and'Rock Festival 2022 - jak dojechać? Pociągi, miejsca parkingowe, BlaBlaCar, Bank Podróży

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Jak dojechać na Pol'and'Rock?

Pol'and'Rock Festival 2023 - jak dojechać? Pociągi, miejsca parkingowe, Bank Podróży

2023-08-03 9:34

Pol’and’Rock Festival 2023 już za tydzień! Znane są najważniejsze szczegóły imprezy, warto więc zacząć sobie planować pobyt na terenie Lotniska Czaplinek - Broczyno. Jakie są możliwe opcje dojazdu na Pol'and'Rock? Co z samochodami i miejscami parkingowymi? Czy będą jakieś specjalne pociągi? Wszystkie informacje znajdziesz w artykule.

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival 2023 wystartuje już za tydzień! Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 3 sierpnia i po raz kolejny zawita na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno. Tego dnia na scenie pojawią się min. Lady Pank, Napalm Death, Włochaty czy Jagoda Kret. W piątek i sobotę zagrają za to m.in. Drain, Biohazard, LemON, Royal Republic, Brodka, Transgresja, Epica, Spin Doctors, czy Zacier.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Pol'and'Rock Festival 2023 - jak dojechać?

Gdy najważniejsze informacje na temat festiwalu są już znane, warto zastanowić się na kwestiami bardziej praktycznymi - jakiś czas temu pisaliśmy, co warto wziąć ze sobą na wydarzenie, a co lepiej zostawić w domu. Teraz podpowiemy, jakie są opcje dojazdu na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Samochód

Jest to jedna z najwygodniejszych form dojazdu (choć obecnie niezbyt tania). Organizatorzy zapewniają uczestnikom, którzy zdecydują się na taką formę transportu dostęp do parkingów, który znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu festiwalu - jest to usługa płatna gotówką. Parkingi dostępne są od 1 sierpnia (godz. 08:00) do 6 sierpnia (godz. 16:00). Parkować mogą wyłączenie motocykle i samochody osobowe do 3,5 tony.

Pociągi

Jedna z najczęściej wybieranych form dojazdu. By dojechać na Pol’and’Rock można skorzystać zarówno z przejazdów z regularnego rozkładu jazdy, jak i z dodatkowych pociągów. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie organizatora.

Bank Podróży

Jedną z tradycji Pol’and’Rock jest Bank Podróży - pod tym linkiem znajdziesz liczne ogłoszenia osób, które są w stanie zaoferować miejsce w samochodzie bądź szukają towarzysza czy towarzyszki do podróży. Znajdziesz tam też formularz, jeśli sam czy sama masz coś takiego do zaoferowania.

Komunikacja lokalna

Od dworca kolejowego w Czaplinku do miejsca festiwalu jest niecałe 4 km. Na teren festiwalu (pola namiotowego) można dotrzeć piechotą idąc leśną drogą prosto na lotnisko lub podjechać autobusem PKS Złocieniec (1,5km przed festiwalem).

Samolot

Najbliższe lotniska to:

  • Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność
  • Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego
  • Berlin-Brandenburg im. Willy'ego Brandta
  • Port Lotniczy Bydgoszcz im. Paderewskiego