Piotr Szkudelski nie żyje.  Perkusista Perfectu miał 66 lat

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Zmarł perkusista grupy Perfect

Piotr Szkudelski nie żyje. Perkusista Perfectu miał 66 lat

2022-08-22 12:24

Poniedziałek rozpoczynamy przykrą wiadomością. 22 sierpnia nad ranem zmarł Piotr Szkudelski, wieloletni perkusista grupy Perfect. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina - Piotr Szkudelski miał 66 lat. Był członkiem legendarnej grupy od 1980 roku, aż do zakończenia jej działalności dwa lata temu.

Ten tydzień rozpoczynamy bardzo przykrą wiadomością. W poniedziałek 22 sierpnia nad ranem, wieku 66 lat zmarł Piotr Szkudelski - wieloletni perkusista zespołu Perfect. O śmierci artysty, za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej, poinformowała jego rodzina. Artysta był członkiem legendarnej formacji przez czterdzieści lat - dołączył do niej w 1980 roku i pozostawał w składzie do 2020 roku, kiedy to grupa zawiesiła działalność.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Piotr Szkudelski - najważniejsze informacje

Piotr Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie. Poza działalnością w grupie Perfect, muzyk udzielał się między innymi w zespołach: Dzikie Dziecko, Jajco i Giganci, Wilki, Emigranci (album Rosja i Ameryka – 1992) oraz w grupie Martyny Jakubowicz. Wraz z innymi polskimi artystami brał udział w sesji nagraniowej I Ching - dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam.