Steve Grimmett nie żyje. Wokalista Grim Reaper miał 62 lata

i

Autor: Screen z Instagrama/stevemgrimmett Nie żyje muzyk grupy Grim Reaper

Steve Grimmett nie żyje. Wokalista Grim Reaper miał 62 lata

2022-08-16 9:00

Wieczorem w poniedziałek 15 sierpnia świat obiegła informacja o nagłej śmierci Steve’a Grimmetta - wokalisty zespołu Grim Reaper, uznawanego za przedstawiciela nowej fali brytyjskiego heavy metalu. Muzyk od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi - w chwili śmierci miał 62 lata.

Zespół Grim Reaper został założony w 1979 roku w Droitwich w Anglii przez gitarzystę Nicka Bowcott, grał muzykę, określaną jako melodyjny heavy metal. Już trzy lata później do grupy dołączył wokalista Steve Grimmett i to właśnie z jego udziałem nagrany został debiutancki album kapeli - See You In Hell. Zespół szybko osiągnął sukces komercyjny, przypieczętowany światową trasą koncertową i wydaniem kolejnych płyt. Pod koniec lat 80-tych popularność zespołu zmalała, ze względu na fakt, iż rynek coraz bardziej opanowywało cięższe brzmienie, z thrash metalem na czele. Przez wszystkie lata funkcjonowania formacja przechodziła liczne zmiany w składzie, jednak Grimmett pozostawał jej jedynym stałym członkiem przez ostatnie czterdzieści lat.

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

Steve Grimmett - kariera i problemy zdrowotne

Steve Grimmett zyskał popularność dzięki działalności w Grim Reaper, jednak karierę rozpoczynał w grupie Medusa. W latach 1988-1990 był członkiem zespołu Onslaught, założył także i działał we własnych projektach, Lionsheart, a ostatnio także The Steve Grimmett Band i GrimmStine. W 2017 roku muzyk mierzył się z poważnymi problemami zdrowotnymi - Grimmett trafił do szpitala z powodu ostrej infekcji prawej nogi, w wyniku której część kończyny została amputowana. Od tamtej pory muzyk występował z protezą lub na wózku inwalidzkim.

Steve Grimmet nie żyje

W poniedziałek 15 sierpnia brat Grimmetta, Mike Jurgens, poinformował na swoim profilu w social mediach o jego śmierci. Steve Grimmett miał 62 lata, oficjalna przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości publicznej. Wraz ze śmiercią wokalisty grupa Grim Reaper najprawdopodobniej zakończy działalność.

Rammstein - jak dobrze znasz niemiecką legendę industrial metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kiedy odbył się pierwszy występ Rammstein w Polsce?