Pink Floyd przedstawiają nowe wersje dwóch klasycznych utworów! Jak brzmią kompozycje w odświeżonym wydaniu?

i

Autor: Screen z YouTube/Pink Floyd - https://www.youtube.com/watch?v=H__12YV8miY Nowe wersje legendarnych utworów Pink Floyd

Pink Floyd przedstawiają nowe wersje dwóch klasycznych utworów! Jak brzmią kompozycje w odświeżonym wydaniu?

2022-07-25 15:25

W kwietniu ukazał się pierwszy od ośmiu lat utwór grupy Pink Floyd. David Gilmour i Nick Mason połączyli siły z ukraińskim muzykiem Andrijem Chływniukiem, efektem czego została kompozycja “Hey, Hey, Rise Up!” Pod koniec czerwca zaś grupa zapowiedziała premierę zupełnie nowego wydania kultowego albumu “Animals”. W piątek 22 lipca formacja zaprezentowała fanom wyjątkowe wersje swoich dwóch klasycznych utworów - posłuchaj ich już teraz!

We wrześniu 2008 roku zmarł Richard Wright - długoletni klawiszowiec legendarnego zespołu Pink Floyd. Sześć lat później ukazał się album The Endless River, na którym znalazły się partie nagrane przez Wrighta jeszcze podczas sesji nagraniowej do płyty The Division Bell. Przewodzący grupie po odejściu Rogera Watersa, David Gilmour od samego początku dawał do zrozumienia, że jest to ostatnie regularne wydawnictwo zespołu. W kolejnych latach żyjący członkowie skupili się na wydawaniu archiwalnego materiału, by niespodziewanie wrócić w kwietniu tego roku z pierwszym od ośmiu lat (a pierwszym od 1994 roku, jeśli mamy na myśli premierowy materiał) utworem. Dokładnie 8 kwietnia bez wcześniejszych zapowiedzi ukazała się kompozycja Hey, Hey, Rise Up!, czyli muzyczna odpowiedź grupy na rosyjską wojnę w Ukrainie, w której gościnnie zaśpiewał ukraiński muzyk Andrij Chływniuk. Pod koniec czerwca zaś formacja poinformowała w swoich social mediach o wydaniu nowej edycji kultowego albumu Animals, teraz zaś prezentuje kolejne muzyczne niespodzianki dla swoich wielbicieli.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Nowa wersja utworu “A Great Day for Freedom” jest już dostępna

W piątek ukazała się nowa, zdecydowanie bardziej intymna od oryginału, wersja utworu A Great Day for Freedom. Kompozycja ta została wybrana na stronę B fizycznych kopii utworu Hey, Hey, Rise Up! Użyte nagranie pochodzi z prób do trasy koncertowej “Division Bell Tour”, efektem której został klasyczny album Pulse. Do piosenki wypuszczony został także teledysk, który możesz sprawdzić poniżej.

Pierwszy remix z nadchodzącego albumu “Animals 2018 Remix” jest już dostępny

Także w piątek 22 lipca ukazał się pierwszy remix z nadchodzącej nowej edycji kultowego albumu Animals. Wydawnictwo Animals 2018 Remix ujrzy światło dzienne 16 września, a całość opatrzona została nową, zaktualizowaną grafiką, która ma odzwierciedlać zmiany czasów. W oczekiwaniu na ten projekt posłuchaj nieco zmienionej wersji 17-minutowej epopei Dogs!

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '60?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się siostra zamordowanej w Motelu Bates Marion, jak się okazuje, główna bohaterka “Psychozy” (1960)?