Pink Floyd zapowiedzieli nowe wydanie kultowego albumu “Animals”. Data premiery, nowa okładka i pozostałe szczegóły płyty

i

Autor: Screen z Instagrama/pinkfloyd Wyjątkowe wydanie legendarnej płyty

Pink Floyd zapowiedzieli nowe wydanie kultowego albumu “Animals”. Data premiery, nowa okładka i pozostałe szczegóły płyty

2022-06-30 16:31

W styczniu tego roku minęło równo 45 lat od premiery jednego z najbardziej rozpoznawalnych albumów zespołu Pink Floyd. Wydawnictwo “Animals”, bo o nim mowa, choć spotkał się z negatywnym przyjęciem przez krytyków, to od razu odniosło ogromny sukces komercyjny, a dziś ma status kultowego. Dokładnie 30 czerwca grupa ogłosiła wydanie specjalne płyty, które opatrzone zostanie także nową, zaktualizowaną okładką - poniżej szczegóły!

Animals to dziesiąty album studyjny grupy Pink Floyd. Płyta stanowiła w swojej formie kontynuację poprzednich wydawnictw grupy, na które złożyły się długie kompozycje, stanowiące niemal muzyczną całość. Krążek został pomyślany jako album koncepcyjny, skupiający się na społeczno-politycznych warunkach, jakie miały miejsce w Wielkiej Brytanii w latach ‘70 XX wieku i posiada jedną z najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii muzyki. Grafika przedstawiająca dmuchaną świnię, lecącą między dwoma kominami elektrowni Battersea Power Station, została wymyślona przez Rogera Watersa i wykonana przez Storma Thorgersona. W styczniu tego roku minęło dokładnie 45 lat od premiery tego albumu - jak się okazuje, zespół nie postanowił pozostawić tego bez niczego.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Specjalne wydanie albumu “Animals” nadchodzi - Data premiery, nowa okładka

Już 16 września w wersji podstawowej, a 7 października w wersji deluxe, ukaże się zremiksowana wersja kultowej płyty - za nowe wersje piosenek z albumu odpowiada James Guthrie, który opracował utwory w systemie dźwięku 5.1 Surround. Animals 2018 Remix dostępne będzie w wielu formatach - CD, LP, Blu-ray i audio DVD. Edycja rozszerzona zawierać będzie każdy z wymienionych, a do tego złoży się na nią 32-stronicową książeczka z wyjątkowymi zdjęciami zza kulis tworzenia okładki, a także inne pamiątki. Całość opatrzona została nową, zaktualizowaną grafiką, która ma odzwierciedlać zmiany czasów. Do pracy tej wyznaczony został współpracownik nie żyjącego już Storma Thorgersona - Aubrey 'Po' Powell:

Organizacja Hipgnosis skorzystała z okazji, aby stworzyć nowy cover, który będzie w stanie odzwierciedlić zmieniający się świat. Dzięki nowoczesnym technikom kolorowania cyfrowego raczej zachowałem ponure przesłanie Pink Floyd o moralnym upadku, wykorzystując do tego orwellowskie motywy zwierząt, świnię „Algie”, dzięki czemu pozostałem wierny przekazowi albumu. - powiedział Aubrey 'Po' Powell.