Metallica coveruje Ozzy'ego Osbourne, Deep Purple i innych! Jak posłuchać i gdzie kupić minialbum?

i

Autor: SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP/East News Wyjątkowe wersje klasyków w wykonaniu Metalliki

Metallica coveruje Ozzy'ego Osbourne, Deep Purple i innych! Jak posłuchać i gdzie kupić minialbum?

2022-06-30 13:35

W 2014 roku Metallica wzięła udział w wyjątkowym koncercie charytatywnym. Podczas występu zespół zagrał covery takich artystów jak Ozzy Osbourne czy Deep Purple. Choć amatorskie nagrania z tego pokazu krążą w sieci już od lat, to dopiero teraz grupa zdecydowała się wydać swoje interpretacje rockowych klasyków w postaci minialbumu. Jak posłuchać i gdzie można kupić EP-kę?

W 1998 roku Metallica wydała album Garage Inc., na który trafiły covery utworów artystów, którzy w znaczny sposób ukształtowali zespół. Dzięki temu fani grupy mogli usłyszeć nowe wersje piosenek m.in. Lynyrd Skynyrd, Nicka Cave’a i The Bad Seeds, Misfits, Black Sabbath, Diamond Head czy Discharge. Projekt zyskał ogromne uznanie krytyków, trafił na drugie miejsce listy Billboard 200 i na szczyt zestawień w wielu krajach. To właśnie z Garage Inc. pochodzą tak rozsławione covery jak Turn the Page, Whiskey in the Jar i Die, Die My Darling. Płyta ta pokazała, że Metallica brzmi dobrze nie tylko w swojej autorskiej twórczości, ale też jest w stanie w genialny sposób nadać charakterystycznego dla siebie brzmienia kompozycjom innych artystów.

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica coveruje coveruje Ozzy'ego Osbourne, Deep Purple i innych

W 2014 roku Metallica wystąpiła w ramach koncertu charytatywnego Annual MusiCares MAP Fund. Główną gwiazdą wydarzenia był Ozzy Osbourne, który został wtedy uhonorowany nagrodą imienia Steviego Ray’a Vaughna za swoje zaangażowanie w pomoc osobom, które borykają się z problemem uzależnienia. Na akustyczny set Metalliki złożyły się wykony: Stairway to Heaven Led Zeppelin, I Just Want to Celebrate Rare Earth, Diary of a Madman “księcia ciemności”, When a Blind Man Cries Deep Purple i In My Life Beatlesów.

Nowa EP-ka Metalliki jest już dostępna

Choć amatorskie nagrania z tego koncertu krążą w sieci od lat, na próżno jednak można było poszukiwać zremasterowanych wersji tych wykonów - aż do teraz. Na oficjalnej stronie Metalliki jest już dostępna EP-ka Live Metallica: MAP Fund Benefit in Los Angeles, CA May 12, 2014 i złożyły się na nią cztery covery, wykonywane tego wieczoru - Deep Purple, Beatlesów, Osbourne’a i Rare Earth, z nieznanych przyczyn na minialbum nie trafił cover legendarnego utworu Led Zeppelin. Fragmenty piosenek są dostępne do odsłuchu już teraz na stronie zespołu, by jednak móc posłuchać całości, trzeba EP-kę zakupić - jest ona dostępna w czterech formatach - MP3 (3,99$), Lossless (4,99$), HD Audio (5,99$) i CD (9,98$). Już teraz posłuchajcie drobnych próbek na stronie i sprawdźcie, czy warto kupić ten materiał!