Chcesz grać jak Metallica? Teraz jest to możliwe - James Hetfield i Kirk Hammett poprowadzą kurs gry na gitarze!

i

Autor: Rex Features/East News Nauka gry na gitarze z muzykami Metalliki

Chcesz grać jak Metallica? Teraz jest to możliwe - James Hetfield i Kirk Hammett poprowadzą kurs gry na gitarze!

2022-06-15 16:53

Zapewne wielu gitarzystów - zarówno tych mniej jak i bardziej profesjonalnych - zaczynało swoją przygodę od nauki akordów do takich kultowych numerów Metalliki jak “Nothing Else Matters”, “Master of Puppets” czy “Enter Sandman”. Co innego samemu próbować, a co innego uczyć się gry od… samych członków zespołu, a to właśnie staje się możliwe! James Hetfield i Kirk Hammett poprowadzą kurs gry na gitarze - jak można z niego skorzystać? Sprawdźcie szczegóły!

James Hetfield jest wokalistą, głównym autorem tekstów, współzałożycielem i gitarzystą rytmicznym Metalliki. Muzyk za swoją grę był wielokrotnie doceniany - W 2009 roku Hetfield zajął 8 miejsce w książce Joela McIvera The 100 Greatest Metal Guitarists, w 2011 zaś znalazł się na 87 pozycji zestawienia 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów magazyny “Rolling Stone”. Na tych samych listach umieszczany jest także Kirk Hammett, który głównym gitarzystą w zespole jest od 1983 roku - w 2003 roku zajął on 11 miejsce na liście “Rolling Stone”, a w książce Joela McIvera znalazł się siedem oczek niżej od swojego kolegi z grupy. Nie da się więc ukryć, że Panowie od lat uchodzą za ikony gry na gitarze, a skomponowane przez nich piosenki i odgrywane solówki do dziś stanowią materiał podstawowy dla każdego początkującego gitarzysty.

Co tam w środku gra - Metallica

Chcesz grać jak Metallica? Teraz jest to możliwe!

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o tym, by uczyć się gry na wiośle bezpośrednio od jednego z muzyków Metalliki teraz ma na to szansę! Panowie podjęli współpracę z fińskim serwisem Yousician, który zajmuje się edukacją muzyczną i umożliwia interaktywną naukę gry na instrumentach. W ramach tego projektu Hetfield i Hammett stworzyli trzy kursy gry na gitarze, skoncentrowane na nauce rytmu i tworzenia riffów. Sztuczna technologia zapewni uczestnikowi możliwość uzyskania informacji zwrotnej na temat swoich postępów od jednego z muzyków, da także dostęp do ekskluzywnych wywiadów i nie tylko! Kursanci będą także mieli możliwość nauczenia się gry legendarnych utworów Metalliki, bezpośrednio od ich twórców - na liście znalazło się dziesięć numerów: Enter Sandman, Nothing Else Matters, One, Fade to Black, Welcome Home (Sanitarium), The Unforgiven, Battery, Mama Said, Master of Puppets i For Whom the Bell Tolls. Pierwsza część kursu jest już dostępna na platformie - kolejne trafią na nią w przeciągu najbliższych tygodni.

Kursanci będą mieli okazję nauczyć się grać jak Metallica bezpośrednio do członków zespołu! Unikalny kurs umożliwia kontakt z muzykami za pomocą technologii AI Yousician, dzięki czemu szkolący się gitarzyści mogą nie tylko uczyć się od mistrzów, ale też zdobywać informacje zwrotne, odnośnie swoich postępów. Kursanci będą mogli poczuć się, jakby byli częścią zespołu, dzięki graniu u boku swoich idoli, będą mieli także szansę opanować jedne z najlepszych gitarowych piosenek wszechczasów. - brzmi opis kursu.

Metallica x Yousician - ile kosztuje kurs?

By móc wziąć udział w takim kursie, należy wykupić dostęp do platformy - najniższa cena wynosi obecnie 140 zł (opłata za rok dostępu do Yousician). Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się pod linkiem.

Sonda
Planujesz zapisać się na kurs gry z Hetfieldem i Hammettem?