Pink Floyd Gilmoura kontra Roger Waters: będzie nowe wydanie The Dark Side of The Moon!

i

Autor: Bridgeman Images/East News Nadchodzi kolejne nowe wydanie "The Dark Side of the Moon" Pink Floyd

Pink Floyd Gilmoura kontra Roger Waters: będzie nowe wydanie "The Dark Side of The Moon"!

2023-09-01 13:39

Pierwszego dnia marca tego roku minęło dokładnie pięćdziesiąt lat od jednego z najważniejszych albumów, zarówno w dyskografii zespołu Pink Floyd, jak i historii muzyki w ogóle. Trochę właśnie z tej okazji w październiku swoją wersję słynnego "The Dark Side of the Moon" wyda Roger Waters. Teraz na drodze stanął mu sam zespół, który także ma pewne plany.

1 marca tego roku cały świat świętował pięćdziesięciolecie legendarnego albumu zespołu Pink Floyd. Mowa oczywiście o słynnym The Dark Side of the Moon, swoistym projekcie koncepcyjnym, poruszającym takie tematy, jak chciwość, pieniądze, śmierć, upływ czasu czy refleksja nad współczesnością tamtych czasów. Wydawnictwo osiągnęło kolosalny sukces krytyczny i komercyjny, nie tylko ze względu na warstwę tekstową, ale przede wszystkim imponujące i niezwykle ambitne brzmienie. Choć grupa cieszyła się już w tym czasie uznaniem, to jednak to właśnie The Dark Side of the Moon postrzega się jako przełom w karierze zespołu.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Legendarny album według Rogera Watersa

Świat muzyki nie krył zaskoczenia, gdy chwilę po jubileuszu były basista Pink Floyd, Roger Waters ogłosił, że nagrał na nowo cały materiał i zamierza go wydać. Wiadomo już, że projekt ten ujrzy światło dzienne jako The Dark Side of the Moon Redux już 6 października. Całość promują do tej pory nowe wersje klasyków Money Time. 

Pink Floyd z nowym wydaniem "The Dark Side of the Moon"

Teraz na drodze byłemu koledze postanowił stanąć sam zespół, na czele którego od momentu odejścia Watersa stoi David Gilmour. Okazuje się, że on sam także postanowił zaprezentować zremasterowaną wersję płyty! Ta ukaże się na nowo, w wersji na CD i winylu 13 października, a więc tydzień po projekcie Rogera Watersa. Szkoda, że jednak nie tego samego dnia - z zapartym tchem obserwowalibyśmy bitwę na listach przebojów! 

Do tej pory nowy miks albumu był dostępny jedynie w ramach boksu The Dark Side Of The Moon 50th Anniversary Box Set, teraz zaś będzie go można zakupić oddzielnie.