Roger Waters znowu narusza klasykę. Tym razem mamy nową wersję Time

i

Autor: MAIRO CINQUETTI/Nur Photo/East News Nowa interpretacja "Time" według Rogera Watersa

Roger Waters znowu narusza klasykę z "The Dark Side of The Moon". Tym razem mamy nową wersję "Time"

2023-08-25 10:46

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej interpretacji jednego z najsłynniejszych albumów zespołu Pink Floyd. Były basista zespołu, Roger Waters, zdecydował się na nowo nagrać wydawnictwo. Do tej pory poznaliśmy jego wersję klasyka "Money" - teraz nadszedł czas na przejmujący "Time". Udane podejście?

Cały świat wstrzymał oddech, gdy kilka dni po rocznicy pięćdziesięciu lat od wydania legendarnego The Dark Side of The Moon zespołu Pink Floyd, były członek grupy, Roger Waters ogłosił, że nagrał i wyda nową wersję projektu. Słowa artysty, który od lat wzbudza ogromne kontrowersje swoimi wypowiedziami na tematy polityczne, zostały przyjęte z niedowierzaniem, stało się jasne, że mówi on serio, gdy do sieci trafił fragment nowej interpretacji utworu Us and Them. Choć mówiło się, że wydawnictwo ukaże się w maju, tak się nie stało, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

"The Dark Side of the Moon Redux"

Pod koniec lipca Waters zaprezentował całemu światu nową wersję legendarnego utworu Money, zapowiadając w ten sposób swój siódmy album studyjny. The Dark Side of the Moon Redux ujrzy światło dzienne 6 października, a za jego produkcje odpowiadają sam artysta i Gus Seyffer. Choć nowa interpretacja Money nie spotkała się, delikatnie mówiąc, z uznaniem, to Waters nie poddaje się i właśnie wydał kolejny utwór, zapowiadający wydawnictwo.

Nowe wydanie "Time"

Tym razem muzyk postawił na nową wersję klasyka Time. Nie da się ukryć, że w tym przypadku mamy do czynienia z udaną interpretacją, całość wypada dużo lepiej, od Money. Nowe Time prezentuje się jako intymne, refleksyjne podejście do tematyki czasu, z zachowanie szacunku do wersji oryginalnej - posłuchaj poniżej.