Phil Manzanera, Simon Le Bon

i

Autor: Wikimedia Commons/Phil Guest, Raph_PH

Wiadomości

Phil Manzanera (Roxy Music) i Simon Le Bon (Duran Duran) zostali wyróżnieni przez angielskiego króla

Phil Manzanera z Roxy Music oraz Simon Le Bon z Duran Duran znaleźli się na liście wyróżnionych z okazji tegorocznych urodzin króla Karola III.

Phil Manzanera i Simon LeBon zostali wyróżnieni przez króla angielskiego

Choć król Karol III przyszedł na świat w listopadzie, urodziny świętuje dwa razy w roku. Ma to związek z uroczystym przeglądem wojsk, zwanym Trooping the Colour. To wydarzenie jest organizowane w czerwcu, aby publiczne świętowanie mogło się odbyć w korzystnych warunkach pogodowych. Tak było i w tym roku. 

Z tej okazji wręczono także odznaczenia i medale. Na oficjalnej liście Karola nie zabrakło w 2024 muzyków. Wyróżnieni zostali bowiem: Phil Manzanera z Roxy Music oraz Simon Le Bon z Duran Duran.

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Manzanera, który był gitarzystą Roxy Music i zagrał na wszystkich ośmiu studyjnych albumach zespołu, został odznaczony OBE (oficer Orderu Imperium Brytyjskiego) za zasługi dla muzyki. Ponadto Manzanera grał także z grupami 801 i Quiet Sun, a przez wiele lat grał występował wraz z Davidem Gilmourem. Nagrał ponadto wiele płyt solowych. 

Jestem zaskoczony i zaszczycony otrzymaniem tej nagrody. Jest to wzruszające: zarówno dla mnie, jak i całej mojej rodziny, ponieważ w 1966 roku mój tata, Duncan Targett-Adams, również został odznaczony Orderem OBE, ale niestety zmarł przed inwestyturą – powiedział Manzanera. 

Z kolei Le Bon, wokalista Duran Duran, otrzymał tytuł MBE (kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego) w związku z zasługami dla muzyki oraz zaangażowaniem się w działalność charytatywną.

To dobrze, że ten zaszczyt został przyznany nie tylko za moją rolę w muzyce, ale także za pracę, w którą miałem szczęście być zaangażowanym poza zespołem, z powodów, w które wierzę – powiedział, w rozmowie z BBC, frontman Duran Duran. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: