Pearl Jam zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera Gigaton (Tour Edition)?

i

Autor: Invision/Invision/East News Nadchodzi nowe wydawnictwo od Pearl Jam

Pearl Jam zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera "Gigaton (Tour Edition)"?

2022-06-28 12:03

Na początku maja zespół Pearl Jam wyruszył w przekładaną od dwóch lat trasę koncertową. Panowie rozpoczęli występy w Kanadzie, a następnie udali się do Stanów Zjednoczonych, jednak już od dwóch tygodni przebywają w Europie. Trasa “Gigaton Tour” nie ominie także Polski - grupa zawita do naszego kraju już 14 lipca. Nim jednak do tego dojdzie, Pearl Jam wydadzą nowy album! Kiedy ukaże się najnowsza płyta koncertowa zespołu?

Pod koniec marca 2020 roku zespół Pearl Jam wydał swój jedenasty album. Gigaton, bo o nim mowa, był pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu od siedmiu lat i promowały go cztery single - Dance of the Clairvoyants, Superblood Wolfmoon, Quick Escape i Retrograde. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i zadebiutowała na 5 miejscu listy Billboard 200. Projekt trafił także na listy Najlepszych albumów, wydanych w 2020 roku.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Trasa “Gigaton Tour” 

Jednym z elementów promujących album miała być oczywiście trasa koncertowa, pech chciał jednak, że właśnie w marcu 2020 roku żniwo zaczęła zbierać pandemia COVID-19. Ogólnoświatowa kwarantanna, zamknięte sklepy, odwoływane wydarzenia, w tym właśnie koncerty spowodowały, że zaplanowana “Gigaton Tour” musiała zostać przełożona aż o dwa lata. Seria występów ruszyła dopiero na początku maja, a więc niecałe dwa miesiące temu. To jednak wystarczyło zespołowi, by nagrać - i wydać - album koncertowy z trasy.

Nadchodzi nowy album od Pearl Jam! Kiedy premiera “Gigaton (Tour Edition)”?

Już 8 lipca, a więc jeszcze przed polskim koncertem Pearl Jam, na rynku ukaże się najnowszy album koncertowy zespołu. Wydawnictwo zostało zatytułowane Gigaton (Tour Edition) i znajdzie się na nim 11 piosenek nagranych na żywo, podczas koncertów z trasy. Płyta będzie dostępna na wszystkich platformach streamingowych, będzie można kupić ją także w formacie LP/CD w niezależnych sklepach muzycznych. Poniżej pełna tracklista:

Tracklista Gigaton (Tour Edition)

 1. Who Ever Said
 2. Superblood Wolfmoon
 3. Dance Of The Clairvoyants
 4. Quick Escape
 5. Alright
 6. Seven O’Clock
 7. Never Destination
 8. Take The Long Way
 9. Buckle Up
 10. Comes Then Goes
 11. Retrograde
 12. River Cross

Pearl Jam na koncercie w Polsce!

Trasa “Gigaton Tour” zawita do naszego kraju już 14 lipca. Tego dnia zespół zagra przełożony z lipca 2020 roku - grupę będzie można usłyszeć w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży pod linkiem.

Sonda
Wybierasz się na krakowski koncert Pearl Jam?