Pearl Jam z nowym singlem

i

Autor: mat. prasowe

Nowości muzyczne

Pearl Jam z kolejną zapowiedzią nowego albumu. Tak brzmi utwór "Running"

Formacja Pearl Jam udostępniła właśnie drugi singiel promujący album "Dark Matter", który ukaże się na rynku w połowie kwietnia.

Nowy utwór od Pearl Jam jest już dostępny

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego studyjnego albumu formacji Pearl Jam. Przypomnijmy, że 19 kwietnia na rynku ukaże się krążek zatytułowany "Dark Matter". Znajdzie się na nim 11 utworów. W połowie lutego zespół udostępnił pierwszy singiel (była to kompozycja tytułowa), nieco ponad miesiąc później muzycy zaprezentowali drugą zapowiedź "Dark Matter". W sieci można się już zapoznać z "Running". 

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Wygląda na to, że zapowiedzi muzyków PJ dotyczące tego, że kolejny album będzie powrotem do korzeni, to nie tylko słowa. – Jest o wiele cięższy niż się spodziewacie. Są tam melodie i energia z pierwszych kilku płyt. Andrew [Watt, producent całości - przyp. red.] namawiał nas, abyśmy grali tak ciężko i melodyjnie, jak dawniej. Mam wrażenie, że partie Matta Camerona mają w sobie  elementy znane z Soundgarden – powiedział, w rozmowie z magazynem "Classic Rock", gitarzysta Mike McCready.

I to słychać w punkowym "Running", który trwa zaledwie nieco ponad 2 minuty. Możecie się z nim zapoznać poniżej: 

Za produkcję albumu "Dark Matter", tak jak już zostało to wspomniane, odpowiada Andrew Watt, który w ostatnich latach współpracował m.in. z formacją The Rolling Stones, a także z Ozzym Osbournem czy Iggym Popem. 

Tak natomiast prezentuje się tracklista albumu Pearl Jam:

 1. Scared of Fear
 2. React, Respond
 3. Wreckage
 4. Dark Matter
 5. Won't Tell
 6. Upper Hand
 7. Waiting for Stevie
 8. Running
 9. Something Special
 10. Got to Give
 11. Setting Sun

Oto najciekawsze premiery płytowe w kwietniu 2024: