Paul McCartney

i

Autor: Domine Jerome/ABACA/Abaca/East News

Wiadomości

Paul McCartney został pierwszym brytyjskim miliarderem wśród muzyków

Paul McCartney po raz kolejny znalazł się na liście najbogatszych Brytyjczyków, którą przygotował magazyn "Sunday Times". Co ciekawe jednak: artysta został pierwszym miliardem wśród muzyków.

Paul McCartney został miliarderem!

Magazyn "Sunday Times" opublikował właśnie listę najbogatszych Brytyjczyków. Na szczycie tegorocznego zestawienia znalazł się indyjsko-brytyjski biznesman Gopi Hinduji, który może pochwalić się majątkiem w wysokości 37 miliardów funtów. W tym roku sporo jednak mówi się o kimś innym. Paul McCartney, jeden z założycieli zespołu The Beatles, przekroczył bowiem, jako pierwszy brytyjski muzyk, barierę, magiczną barierę. Jego majątek oszacowano bowiem na wartość miliarda funtów

Według wspomnianego magazynu McCartney wraz ze swoją żoną, Nancy, powiększyli swój majątek w ciągu ostatniego roku o 50 milionów funtów. Dzięki czemu znaleźli się na 165. pozycji (awans o dziesięć miejsc) wśród 350 brytyjskich bogaczy.

8 najlepszych piosenek, napisanych przez artystę dla The Beatles. Legendarne utwory!

Osiągnięcie pułapu miliarda funtów było możliwe, dzięki wpływom z trasy koncertowej "Got Back Tour", wzrostu wartości jego katalogu muzycznego, coveru utworu "Blackbird" w wykonaniu Beyoncé, a także premierze kompozycji "Now and Then" Beatlesów. 

Na liście "Sunday Times" nie brakuje także innych muzyków. Elton John znalazł się na 291. miejscu, a wartość jego majątku szacowana jest na sumę 470 mln funtów. 

Do zestawienia najbogatszych powrócili także Mick Jagger i Keith Richards. Muzycy The Rolling Stones zgromadzili po 415 mln funtów. 

Z całą listą możecie zapoznać się w tym miejscu. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Let It Be" The Beatles: