Pantera szykuje nowe wydawnictwo? Charlie Benante: Dużo nagrywamy

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News

Wiadomości

Pantera szykuje nowe wydawnictwo? Charlie Benante: "Dużo nagrywamy"

Pantera cały czas intensywnie koncertuje. Być może w niedalekiej przyszłości fani otrzymają wydawnictwo live od zespołu. Perkusista Charlie Benante przyznał, że taki temat wewnątrz grupy się pojawił.

Będzie nowe wydawnictwo od Pantery?

W lipcu 2022 roku pojawiło się w sieci oficjalne potwierdzenie dotyczące tego, że formacja Pantera wraca na scenę w następującym składzie: Phil Anselmo, Rex Brown, Zakk Wylde i Charlie Benante. Kilka miesięcy później, w grudniu, zespół dał pierwsze koncerty w takiej konfiguracji. W 2023 muzycy intensywnie koncertowali (odwiedzili m.in. po raz pierwszy Polskę) i nie zwalniają również w tym roku. 

Projekt uzyskał zielone światło od spadkobierców Vinniego Paula i Dimebaga Darrella, a głównym celem reaktywowanej Pantera jest upamiętnienie właśnie braci Abbott. Niektórzy się jednak zastanawiają, czy Anselmo i spółka przygotują, pod tym szyldem, nowy studyjny album. O tym na razie nie ma mowy. Nie oznacza to jednak, że fani nie otrzymają od grupy jakiegoś wydawnictwa. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

W głowach muzyków kiełkuje bowiem pomysł, aby wypuścić w świat płytę koncertową. 

Rozmawialiśmy na ten temat. Zobaczymy. Dużo nagrywamy. Musimy poświęcić czas na przesłuchanie taśm, aby sprawdzić które koncerty były dobre, albo które wykonanie danej piosenki było dobre, żeby potem ułożyć z tego płytę koncertową. Z przyjemnością bym to zrobił – powiedział perkusista Charlie Benante w rozmowie z "The Vinyl Guide Podcast". 

Jeśli chodzi o koncertowe albumy, Pantera ma w dorobku dwa takowe: "Official Live: 101 Proof" (1997) oraz "Far Beyond Bootleg: Live from Donington '94" (2014). Czy wkrótce do tego grona dołączy trzecie wydawnictwo? Jest na to duża szansa. 

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: