Palaye Royale na dwóch koncertach w Polsce! Jako support wystąpi grupa YONAKA

i

Autor: Materiały prasowe Palaye Royale zagrają w Krakowie i Warszawie

Palaye Royale na dwóch koncertach w Polsce! Jako support wystąpi grupa Yonaka

2023-01-19 10:22

Pod koniec października 2022 roku zespół Palaye Royale wydał swój czwarty album studyjny, zatytułowany "Fever Dream". Amerykańska formacja wyruszyła w trasę koncertową, promującą wydawnictwo, w ramach której pojawi się w Polsce - i to na aż dwóch koncertach! Grupa zagra w Krakowie i Warszawie, a jako support wystąpi zespół Yonaka.

Palaye Royale to amerykański zespół rockowy, utworzony przez braci Remingtona Leitha (wokal), Sebastiana Danziga (gitara) i Emersona Barretta (perkusja). Panowie zaczęli grać w bardzo młodym wieku, a ich pierwsze koncerty odbywały się w piwnicy ich domu. To wystarczyło, by formacja zwróciła uwagę takich sław jak Courtney Love, a córka Erica Burdona, wokalisty The Animala, naciskała na szefa wytwórni, by zobaczył zespół na żywo - udało się, kontrakt został podpisany. W 2016 roku ukazał się debiutancki album Palaye Royale, zatytułowany Boom Boom Room (Side A), a już dwa lata później formacja powróciła z kolejną odsłoną projektu. Pod koniec października 2022 roku zespół wydał swoją czwartą płytę, Fever Dream. Stworzone we współpracy z nominowanym do nagrody Grammy producentem Chrisem Greatti (YUNGBLUD, Grimes, Poppy), wydawnictwo powstało w ciągu roku. Płyta spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów, udało się jej dotrzeć do 37. miejsca na brytyjskiej liście przebojów. 

Palaye Royale wystąpią w Krakowie i Warszawie!

W ramach promocji albumu zespół wyruszył w światową trasę koncertową, w ramach której wystąpi w Polsce - i to na aż dwóch koncertach! Palaye Royale zagrają 20 stycznia w Krakowie, w Klubie Studio dzień później w Warszawie, w EXPO XXI. W sprzedaży wciąż znajdują się bilety na oba wydarzenia - wejściówki w cenie od 140 zł można zakupić pod linkiem. Poniżej timing koncertów:

  • 18:00 - VIP Meet & Greet
  • 19:00 - otwarcie drzwi
  • 19:30 - STARBENDERS
  • 20:15 - Yonaka
  • 21:30 - Palaye Royale
Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Yonaka - kim jest support polskich koncertów Palaye Royale?

Jako support, tuż przed amerykańską formacją, wystąpi angielska grupa rockowa Yonaka! Zadebiutowała ona w 2017 roku EP-ką Heavy. W 2018 roku ukazały się kolejne dwa minialbumy, a zespół znalazł się w centrum zainteresowania odbiorców i krytyków za sprawą singla Creature. W tym samym roku Yonaka wyruszyła w trasę koncertową z Fever 333 i Bring Me the Horizon. W maju 2019 roku grupa podpisała kontrakt z dużą wytwórnią, a chwilę później światło dzienne ujrzał jej debiutancki album, Don't Wait 'Til Tomorrow. W 2021 roku zaś ukazał się mixtape Seize the Power. To właśnie numer tytułowy z tego projektu pojawił się w popularnym serialu She Hulk i bardzo szybko stał sie wiralem.

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?