Palaye Royale prezentują album „Fever Dream”! Jak brzmi nowe wydawnictwo grupy?

i

Autor: Materiały prasowe Nowy krążek Palaye Royale już dostępny!

Palaye Royale prezentują album „Fever Dream”! Jak brzmi nowe wydawnicywo grupy?

2022-10-28 15:05

Palaye Royale wydali czwarty album „Fever Dream”. To największy i najbardziej wizjonerski krążek w dotychczasowym dorobku zespołu.

„Fever Dream” to jeden z najbardziej majestatycznych utworów na albumie, epopeja zakorzeniona w nowo odkrytym poczuciu optymizmu Palaye Royale. Singiel rozpoczyna się momentem refleksji podszytej fortepianem, a następnie szybko przechodzi w triumfalny hymn.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu pisanie i tworzenie piosenek niosą ze sobą poczucie nadziei. Naprawdę staramy się inspirować tych, którzy nas słuchają, aby przyjęli ten przekaz oraz tych, którzy mogą być zagubieni, bo na końcu tunelu zawsze znajdzie się światło – mówi zespół.

Wokalista grupy Chemia o płycie „Something to belive in”

Szczegóły Fever Dream

Stworzony we współpracy z nominowanym do nagrody Grammy producentem Chrisem Greatti (YUNGBLUD, Grimes, Poppy), „Fever Dream” powstał w ciągu roku. Palaye Royale pracowali w odosobnieniu i poświęcili sporo czasu na doszlifowanie każdego bogato zaaranżowanego utworu. – Ten album był okazją do pełnego zanurzenia się w naszej sztuce w sposób, na który nie mieliśmy warunków od czas naszej pierwszej płyty – wyjaśnia Emerson. Nagrywając „Fever Dream” w swoim domowym studiu, zespół ostatecznie doszedł do wybiegającego w przyszłość zderzenia art-punka, glam-rocka i britpopu, wykorzystując intensywne studia nad teorią muzyki i ozdabiając album wieloma wyrafinowanymi szczegółami. 

Dla Palaye Royale powrót na scenę na żywo jest jedną z najbardziej ekscytujących nagród, jakie można zdobyć po wydaniu „Fever Dream”: – Nie ma nic lepszego niż energia przebywania w jednym pomieszczeniu ze społecznością, którą przez lata tworzyliśmy – mówi Sebastian.

O Palaye Royale

Palaye Royale to bracia Remington Leith (wokal), Sebastian Danzig (gitara) i Emerson Barrett (perkusja). Ich czwarty album „Fever Dream” wyłonił się z niezwykle potrzebnej przerwy od chaosu. Palaye Royale zdobył legion oddanych fanów, zgromadził ponad 344 miliony streamów, ponad 30 milionów wyświetleń na YouTube i 1,5 miliona słuchaczy na Spotify miesięcznie. Swoje nastoletnie lata spędzili w Las Vegas, a w 2011 roku przenieśli się do Los Angeles. Trio zaczęło pierwsze koncerty w piwnicy domu, w którym mieszkali: – "Byliśmy tak młodzi, że kluby w Los Angeles nie chciały nas wpuszczać, więc zaczęliśmy grać koncerty w naszym domu i nazywać to Boom Boom Room" — wspomina Emerson. Mimo iż to koncertowanie spowodowało eksmisję zespołu to Palaye Royale zdołali przyciągnąć uwagę takich sław jak Courtney Love. Alex Burdon, córka Erica Burdona, wokalisty The Animals, nalegała, by założyciel wytwórni Sumerian zobaczył zespół. Tej samej nocy zaproponowano im kontrakt. James Iha z The Smashing Pumpkins/A Perfect Circle i Corey Taylor z Slipknot/Stone Sour zaliczają się do prawdziwych fanów zespołu, pracując z nimi jako producenci i zabierając ich w swoje trasy.