Ranking

Oto nasze TOP 5 najlepszych płyt Judas Priest. Prawdziwa klasyka ciężkiego grania!

Bez formacji Judas Priest muzyka metalowa z pewnością nie wyglądałaby tak samo. Brytyjski zespół kładł podwaliny pod rozwój cięższych brzmień. W swoim dorobku mają albumy, które przeszły do historii. Postanowiliśmy wskazać więc te najlepsze. Mocnych punktów w dyskografii Judas Priest zdecydowanie przecież nie brakuje.

Najlepsze albumy Judas Priest. Oto nasz ranking

Judas Priest to bezsprzecznie jeden z najważniejszych zespołów w historii metalu. Brytyjska formacja, która powstała pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, działa na rynku muzycznym nieprzerwanie od ponad 50 lat. I co najistotniejsze: nie zwalnia. 8 marca 2024 roku na rynku ukazał się ich dziewiętnasty studyjny album zatytułowany "Invincible Shield" (na naszej stronie pojawiła się recenzja całości). 

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Jest to więc doskonała okazja, aby stworzyć zestawienie obejmujące najlepsze płyty w dorobku Judas Priest. Wybór, rzecz jasna, nie należał do tych najłatwiejszych. Ostatecznie jednak wskazaliśmy na 5 albumów, których nie wypada nie znać. I właśnie od nich najlepiej zacząć swoją przygodę z twórczością tej legendarnej brytyjskiej kapeli. 

Które studyjne albumy wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu. 

Spróbuj się w quizie z zagranicznego rocka lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?