Oranżada: nowy singiel Idź do chmury z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka). To zapowiedź nowego albumu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Maciek Łabudzki Oranżada: nowy singiel "Idź do chmury" z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka). To zapowiedź nowego albumu

Oranżada: nowy singiel "Idź do chmury" z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka). To zapowiedź nowego albumu

2023-11-06 15:08

W tym roku Oranżada świętując swoje 20. lecie na scenie wydała swój piąty studyjny album "Karma Tango". Zespół ogłasza właśnie wydanie kolejnej płyty, zapowiadając go singlem "Idź do chmury", w którym autorem tekstu jest Maciek Cieślak z zespołu Ścianka, który również zaśpiewał i zagrał na tym utworze.

'Idź do chmury' jest jedynym singlem z płyty "Salto" mającej ukazać nakładem Audio Cave na początku 2024 roku. Tekst piosenki napisał Maciej Cieślak, który również zaśpiewał i zagrał na niej partię klawiszy.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Słuchając materiału słyszałem w nim preWoodstokową radość grania psychodelicznych kapel w Stanach - o utworze i całej płycie mówi Maciek Cieślak.

Cały album "Salto" będzie w stuprocentach muzyką improwizowaną, nagraną podczas jeden sesji w kwietniu 2023. Miks wykonał Maciek Cieślak. Płyta to 45 minut muzyki z pogranicza psychodelii i krautrocka wzbogacona wokalizami Maji Jaryczewskiej (prywatnie córka Krzysztofa Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego).

Muzyka na płycie jest inspirowana włoskimi horrorami klasy B. Mieliśmy nagrać do kilkuminutowej sceny włoskiego horroru muzykę i zrobiliśmy ją w naszym improwizowanym stylu. Było to kilka podejść w sali prób, które od razu nagrywaliśmy. W końcu wyszło na to, że mamy materiał na całą płytę. Wysłałem te nagrania do Maćka Cieślaka i uznaliśmy, że materiał jest warty pokazania go szerszej - o muzyce, która czeka na albumie mówi Robert Derlatka.