Bruce Dickinson z pierwszą zapowiedzią solowej płyty! Kiedy premiera singla Afterglow of Ragnarok?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie Bruce Dickinson z pierwszą zapowiedzią solowej płyty! Kiedy premiera singla "Afterglow of Ragnarok"?

Bruce Dickinson z pierwszą zapowiedzią solowej płyty! Kiedy premiera singla "Afterglow of Ragnarok"?

2023-11-06 14:42

We wrześniu świat rocka rozbudziła wiadomość o planowanym wydaniu nowego solowego albumu i trasie koncertowej Bruce’a Dickinsona. Dziś przedstawiamy kolejne szczegóły “The Mandrake Project”.

Pierwszym singlem z płyty będzie ‘Afterglow of Ragnarok’ - epicki i pełen dramaturgii utwór, który wprowadzi świat w nie tylko muzykę, ale i pełną opowieść, którą zwiera “The Mandrake Project”. Jego premiera będzie miała miejsce już 1 grudnia!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Bardzo ważne dla mnie było żeby nadać ton tego projektu właśnie tym utworem” tłumaczy Dickinson. “Jak przystało na taki tytuł, jest to ciężki utwór, którego główną oś stanowi potężny riff… ale jest tam także melodia w refrenie, która pokaże światło i cień, jakie niesie ze sobą reszta albumu… no i poczekajcie też na wideo do tego utworu!

Nie tylko album, ale też... komiks!

“The Mandrake Project” będzie nie tylko płytą, ale także komiksem. To mroczna dojrzała historia o władzy, jej nadużyciu oraz walce o tożsamość, w której tle kryje się naukowy i okultystyczny geniusz. Stworzona przez Bruce’a Dickinsona, ze scenariuszem Tonyego Lee, zilustrowana będzie przez niesamowitego Staza Johnsona dla Z2 Comics. Seria komiksów składać się będzie z 12 odcinków, w których będą trzy graficzne opowieści. Premiera “The Mandrake Project” w 2024 roku.

Zapowiedź komiksu “The Mandrake Project” składać się będzie z ośmiu stron i zatytułowana jest ‘Afterglow Of Ragnarok’. Będzie ona dostępna jako książeczka okładkowa 7 calowego singla o tym samym tytule. Na stronie B tego singla znajdzie się wersja demo utworu ‘If Eternity Should Fail’, który w oryginale znalazł się na płycie Iron Maiden “The Book Of Souls” z 2015 roku.

Kiedy szczegóły albumu?

Więcej szczegółów dotyczących “The Mandrake Project” Bruce Dickinson ogłosi 30 listopada 2023 r., w dniu otwarcia CCXP23 - Comic Con’u odbywającego się w Sao Paolo Brazylii.

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół, w którego skład wchodzą gitarzysta Roy Z, perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan i fenomenalny klawiszowiec Mistheria, do ogłoszonych wcześniej dat koncertów w Brazylii i Meksyku w kwietniu i maju przyszłego roku ogłosili właśnie daty swoich występów na festiwalach i koncertów solowych w Europie i UK.

“The Mandrake Project” będzie siódmym solowym albumem Bruce’a Dickinsona i pierwszą płytą od czasu “Tyranny Of Souls” w 2005 r. BMG wyda ją w wielu różnych formatach. Dickinson wcześniej powiedział:

Ten album był dla mnie bardzo osobistą przygodą i jestem z niego ekstremalnie dumny. Roy Z i ja planowaliśmy napisać i nagrać tę muzykę od wielu lat i jestem bardzo podekscytowany faktem, że wreszcie ludzie ją usłyszą. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że niebawem ruszam w drogę z tym niesamowitym zespołem, który stworzyliśmy i powołaliśmy do życia. Planujemy zagrać tyle koncertów ile to będzie możliwe, w tylu miejscach ilu się uda i dla tylu osób ilu tylko zdołamy!