Opeth powitał nowego perkusistę! Co ma z tym wspólnego zespół Paradise Lost?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Kto został nowym perkusistą Opeth?

Opeth powitał nowego perkusistę! Co ma z tym wspólnego zespół Paradise Lost?

2022-09-13 15:36

Już w piątek i sobotę w Polsce zagra zespół Opeth! Szwedzka grupa zawita do naszego kraju w ramach promocji wydanego w 2019 roku albumu "In Cauda Venenum", świętować będzie także swoje trzydziestolecie. Na kilka dni przed przyjazdem do naszego kraju formacja ogłosiła, że do jej składu dołącza nowy perkusista. Co ma z tym wspólnego zespół Paradise Lost?

W środę 7 września Paradise Lost oficjalnie poinformował, że ich dotychczasowy perkusista, Waltteri Väyryne , zdecydował się odejść z zespołu. W opublikowanym oświadczeniu muzyk napisał, że jest dumny, że mógł być częścią tak legendarnej grupy, a jego odejście nie wynika z konfliktów wewnętrznych. Choć Waltteri nie zdradził powodu odejścia, to wyjaśnił się on sam. Dwa dni później, w piątek 9 września, tym razem w social mediach grupy Opeth pojawiło się zdjęcie opatrzone podpisem, wskazującym, że nowym perkusistą zespołu został nie kto inny, jak właśnie... Waltteri Väyryne! Muzyk zastąpił w składzie Samiego Karppinena, który był członkiem Opeth od jesieni 2021 roku, kiedy to został przyjęty jako zastępstwo za Martina Axenrota. Waltteri przejął swoje obowiązki natychmiast i zagra pierwszy koncert z Opeth w środę 14 września. 

Opeth zagrają w Polsce! Daty, miejsce, bilety

W związku z całą sytuacją, to właśnie Waltteri wystąpi na nadchodzących polskich koncertach Opeth! Grupa zagra w ramach promocji najnowszego albumu oraz z okazji swojego trzydziestolecia w warszawskiej Progresji oraz we Wrocławiu w Centrum Koncertowym A2, a towarzyszyć jej będzie formacja The Vintage Caravan. Koncerty odbędą się kolejno w piątek i sobotę 16 i 17 września. W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na warszawski koncert! Wejściówki w cenie od 140 zł są dostępne pod linkiem!

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”