Paradise Lost - perkusista opuścił zespół! Kto zastąpi Waltteri Väyrynena na trasie?

i

Autor: Reporter Poland Zmiany w składzie Paradise Lost

Paradise Lost - perkusista opuścił zespół! Kto zastąpi Waltteri Väyrynena na trasie?

2022-09-09 12:37

Już w październiku grupa Paradise Lost ma powrócić do Polski na koncerty, w ramach europejskiej części trasy koncertowej. Grupa zawita do naszego kraju już w nowym składzie, ponieważ dotychczasowy perkusista, Waltteri Väyrynen zdecydował się opuścić jej szeregi. Jak powód kryje się za jego odejściem i co najważniejsze, kto obecnie będzie pełnił rolę perkusisty w Paradise Lost?

Paradise Lost to powstała w 1988 roku w Halifax w Anglii metalowa formacja. Grupa uważana jest za pionierów death doom metalu oraz metalu gotyckiego, jednak w późniejszym okresie kariery nie bała się eksperymentować z innymi gatunkami, w tym elektroniką. Zespół ma na koncie szesnaście albumów studyjnych, z czego ostatni, zatytułowany Obsidian ukazał się w 2020 roku. To własnie ten krążek formacja promuje na trasie koncertowej, w ramach której już 9 października zagra w Katowicach, w Klubie P23 , a następnie zamknie całą serię występów wyprzedanym koncertem w Lublinie 13 listopada. Paradise Lost zawitają do naszego kraju już w nowym składzie, ponieważ w środę 7 września dotychczasowy perkusista formacji, Waltteri Väyrynen ogłosił, że opuszcza jej szeregi.

Waltteri Väyryne odchodzi z Paradise Lost!

7 września w social mediach Paradise Lost pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym zespół poinformował, że Waltteri Väyryne odchodzi z zespołu. Napisana przez samego Waltteri wiadomość wskazuje, że jest on bardzo wdzięczny i dumny, że mógł być członkiem tak legendarnej formacji i brać udział w nagrywaniu albumów i w koncertowaniu po całym świecie. Muzyk podkreślił przy tym, że jego decyzja nie jest spowodowana żadnymi wewnętrznymi konfliktami ani dramatami i wyraził wdzięczność wobec pozostałych członków grupy. Niestety w opublikowanym oświadczeniu Waltteri nie zdecydował się podać powodu swojego odejścia. 

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

Paradise Lost - kto zastąpi Waltteri Väyryne'a?

Zespół poinformował już, kto będzie występował na trasie w następstwie za dotychczasowego perkusistę. Grupa zdecydowała się nawiązać współpracę z Guido Montanarini ze grupy Strigoi.

Jak dobrze znasz film "American Beauty"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym na początku zajmował się Lester?