Oberschlesien wraca z nowym kawałkiem. Jest też orkiestra dęta!

i

Autor: YouTube

Oberschlesien wraca z nowym kawałkiem. Jest też orkiestra dęta!

2023-12-15 11:14

Najbardziej znani w Polsce muzyczni piewcy patriotyzmu śląskiego przypomnieli sobie nowym klipem. Kawałek „Basztard” opowiada o świecie, który kulturowo jest między Polską i Niemcami, z każdego czerpie, ale i ma własną tożsamość. Dlatego właśnie jest zawsze inny.

Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w uszy i oczy w tym kawałku to Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie. Czy robi nam pa-pa-ra-ra? Jeszcze jak! Kawałek utrzymany jest w charakterystycznej dla grupy mieszance metalu z industrialem, nawiązującej do niemieckiego Rammstein. Udział orkiestry dętej dodaje tu melodyjności i muzykalności do ostrego rytmu oraz potężnego riffu.

O czym jest „Basztard”? „Trochę Niemiec, trochę Polak” – odpowiada wokalista i dodaje, że ten kto to uszanuje może liczyć na wzajemny szacunek i legendarną śląską gościnność.

Ostatni album, zatytułowany „IV” grupa wydała w 2021 roku, zatem można odczytać „Basztarda” jako zapowiedź nowego materiału. Jeżeli tak jest, to fani grupy mogą być spokojni, że dostaną to, za co pokochali grupę od samego początku.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce