Twenty One Pilots

i

Autor: Materiały prasowe - fot. WMP

muzyczne nowości

Nowy singiel od Twenty One Pilots

2024-04-26 12:59

Zdobywcy nagrody GRAMMY ®, Twenty One Pilots, podzielili się właśnie najnowszym singlem "Backslide". To już trzeci utwór poprzedzający nowy album "Clancy", który ukaże się 24 maja. Piosence towarzyszy teledysk, który wyreżyserował członek zespołu, Josh Dun.

Twenty One Pilots będzie świętować wydanie "Clancy" podczas The Clancy World Tour. Bilety i szczegółowe informacje na temat nadchodzącego tournée można znaleźć na stronie.

Płytę "Clancy" zapowiadały wcześniej utwory "Next Semester" i "Overcompensate", z których drugi poszybował w górę listy przebojów Alternative Radio i obecnie zajmuje miejsce w Top 3, witając słuchaczy z powrotem we wciągającym świecie znanym z "TRENCH".

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

O zespole

Po zgromadzeniu ponad 33 miliardów streamów na całym świecie i ponad 3 milionach sprzedanych biletów podczas światowych tras koncertowych, duet Tylera Josepha i Josha Duna z Columbus w stanie Ohio stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów XXI wieku i na nowo zdefiniował brzmienie pokolenia. Współprodukowany przez Josepha i Paula Meany'ego album "Clancy" stanowi kolejny rozdział w ambitnej, wielopłytowej historii zespołu, która rozpoczęła się za sprawą przełomowego, multiplatynowego albumu "Blurryface" z 2015 roku.

Twenty One Pilots poszerzyli ambitną koncepcję "Blurryface" o album "TRENCH", który w 2018 roku uzyskał platynowy status. Zawierający multiplatynowe i platynowe single "Chlorine", "My Blood" i nominowany do nagrody GRAMMY® "Jumpsuit", album zajął wysokie miejsca na listach "Best of " Billboardu, KERRANG!, Alternative Press i Rock Sound, który uplasował go na 1. miejscu.

Epicki album duetu "Scaled And Icy" z 2021 roku zadebiutował na 1. miejscu na listach przebojów Billboard Top "Rock Albums" i "Alternative Albums", a także dotarł do 3. miejsca na liście Billboard 200, co oznacza najlepszy tydzień otwarcia dla rockowego albumu w 2021 roku. Z płyty pochodzą single "The Outside", "Saturday" i "Shy Away". Ostatni z nich dotarł na szczyt Alternative Radio w ciągu 3 tygodni, co umieściło Twenty One Pilots w elitarnym gronie U2, R.E.M., The Cure, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters, czyli zespołów, które dotarły na 1. miejsce listy w 3 tygodnie lub krócej.

Nagrodzony Grammy zespół Twenty One Pilots przemienia muzykę i kulturę stanowiąc niezrównaną potęgę twórczą z nieustannie ewoluującą wizją. Duet z Columbus w stanie Ohio - Tyler Joseph i Josh Dun - odnotował ponad 33 miliardy streamów na całym świecie, sprzedał ponad trzy miliony biletów na całym świecie, zdobył dziesiątki multi-platynowych krążków, a nawet trafili do Księgi Rekordów Guinnessa®.

W historycznym stylu, ich poczwórnie platynowy, przełomowy album "Blurryface", stał się "pierwszym albumem, który uzyskał złoty lub platynowy tytuł RIAA dla każdego ze swoich utworów" , podczas gdy "Vessel" poszedł w ich ślady i osiągnął to samo wyróżnienie. Wznieśli się na wyżyny jako "jeden z zaledwie 18 artystów, którzy zdobyli wielokrotne diamentowe wyróżnienia RIAA" , uzyskując je za utwory "Stressed Out" i "Heathens". Platynowy "Trench" z 2018 roku rozszerzył ambitną koncepcję przedstawioną w "Blurryface" i przyniósł multi-platynowe i platynowe single - "Chlorine", "My Blood" i nominowany do nagrody GRAMMY® "Jumpsuit". Po "Trench" wydali album "Scaled And Icy", który zdobył tytuł złotego albumu osiągając " najlepszy tydzień otwarcia dla albumu rockowego w 2021 roku", zajmując 1. miejsce na listach Billboard Top Rock Albums i Top Alternative Albums oraz docierając do pierwszej trójki listy Billboard 200. Poza entuzjastycznymi występami na arenach i festiwalach na całym świecie, Twenty One Pilots stworzyli wciągający świat, zapoczątkowując wielopłytowy konceptualny cykl "Blurryface", "Trench" i "Scaled And Icy". Dokładnie dziewięć lat od premiery albumu "Blurryface", Twenty One Pilots dopełniają tę historię swoim siódmym pełnometrażowym albumem "Clancy" z wytwórnią Fueled By Ramen, który ukaże się 24 maja 2024 roku. Prowadzony przez singiel "Overcompensate", album sygnalizuje początek kolejnej ery dla Twenty One Pilots i alternatywnej muzyki rockowej na całym świecie.

Oto nasz ranking płyt Slipknota: