Paramore

i

Autor: Materiały prasowe

co dalej z paramore?

Nowe wideo od Paramore. Hayley Williams wyjaśnia, co z przyszłością zespołu

2024-03-04 10:37

W grudniu ubiegłego roku coś tajemniczego zaczęło dziać się z zespołem Paramore, co mocno zaniepokoiło fanów i fanki grupy, którzy zaczęli obawiać się o jej przyszłość. Formacja już odniosła się do całej sytuacji, zapewniając, że zamierza kontynuować działalność - teraz mamy nowe wideo od zespołu i rozwinięcie stanowiska, co do przyszłości.

Dokładnie 10 lutego 2023 roku formacja Paramore powróciła po sześcioletniej przerwie z krążkiem, zatytułowanym This Is Why. Płyta okazała się być kolosalnym sukcesem, zarówno pod względem krytycznym, jak i komercyjnym. W muzycznych podsumowaniach 2023 roku wydawnictwo umieszczano na czołowych pozycjach, a na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy formacja została nagrodzona za nie dwoma statuetkami: za Najlepszy rockowy album, a wydany jako pierwszy singiel utwór tytułowy okrzyknięto Najlepszym alternatywnym muzycznym występem.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Kłopoty w Paramore

Tym bardziej zaskakujące było to, co zaczęło dziać się z zespołem pod koniec grudnia 2023 roku. Nagle przestała działać jej oficjalna strona internetowa, wyczyszczone niemal całkowicie zostały również konta grupy w social mediach i odwołano kilka koncertów, a fani i fanki przywoływali komunikat grupy o zakończeniu pewnego rozdziału po wydaniu This Is Why.

Dość szybko stało się jasne, że po prostu zakończył się kontrakt Paramore z wytwórnią Atlantic Records, a grupa przy ogłaszaniu, że jest jednym z ambasadorów tegorocznego Record Store Day, dała do zrozumienia, że od teraz działać będzie jako zespół niezależny. Mówi się, że formacja wydawać będzie za pośrednictwem wytwórni Hayley Williams, a do tego przymierza się do nagrania na nowo i wydania swoich poprzednich albumów.

Nowy teledysk i słowa Hayley Williams do fanów

Widocznie grupa postanowiła na dobre pożegnać się z erą This Is Why. 1 marca ta wydała oficjalny teledysk do utworu Thick Skull, który umieszczony został jako ostatni na trackliście płyty. Przy tej okazji Hayley zwróciła się do wielbicieli Paramore w obszernym wpisie. Wokalistka pisze w nim, jak ważne jest dla niej bycie w zespole, zaznacza jednak, że taka forma bycia i działania na rynku może być niezwykle wyniszczająca. Komunikat jasno daje jednak do zrozumienia, że Paramore ani myśli o zakończeniu czy nawet zawieszeniu działalności, a przed formacją zupełnie nowy czas, a początek nadchodzi od punktu zerowego. Pozostaje czekać na prawdziwy konkret!

(Jeśli chodzi o Paramore, to zespół, a nie metafora: rozbiliśmy furgonetkę. Znajdujemy nowe sposoby. Mamy nowe mapy. Zaczynamy od punktu zerowego. I tym razem czytamy wszystko, co jest zapisane drobnym drukiem.). Miłość dla wszystkich tych, którzy potrzebowali naszego zespołu tak, jak my go potrzebowaliśmy. Wiedz tylko, że jesteśmy wdzięczni - brzmi fragment wpisu Hayley Williams.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Riot!"!