Nowa muzyka Mötley Crüe to połączenie… country i hip-hopu? Nikki Sixx zaskakuje stwierdzeniem

i

Autor: London Entertainment / Splash /EAST NEWS Jakiego brzmienia można się spodziewać po nowym albumie Mötley Crüe?

wypowiedzi muzyków

Nowa muzyka Mötley Crüe to połączenie… country i hip-hopu? Nikki Sixx zaskakuje stwierdzeniem

2024-04-08 17:17

Już od kilku dobrych miesięcy wiadomo, że zespół Mötley Crüe intensywnie pracuje nad nowym albumem, pierwszym, w nagraniach którego udział bierze nowy gitarzysta formacji, John 5. Teraz lider zespołu, Nikki Sixx zdradził, jakiego brzmienia można się spodziewać po krążku, a jego słowa zaskakują i w sumie nie wiadomo, czy należy je brać na poważnie!

Pod koniec 2022 i przez cały 2023 rok u Mötley Crüe naprawdę sporo się działo. Formacja najpierw ogłosiła, że jej wieloletni gitarzysta, Mick Mars, ze względów zdrowotnych rezygnuje z koncertowania, pozostanie jednak jej stałym członkiem i będzie brał udział m.in. w pisaniu nowej muzyki. Kilka miesięcy wystarczyło, by stało się jasne, że w grupie od dawna źle się działo, a Mars zdecydował się pozwać dawnych kolegów oskarżając ich o celowe wyrzucenie ze składu i oszustwa na tle finansowym. Nowym gitarzystą grupy został John 5 i to z nim właśnie zespół nagrywa nowy album, co dał do zrozumienia już kilka miesięcy temu, zaznaczając, że pieczę nad całym procesem objął Bob Rock.

Czas mija, a nowej muzyki jak nie było, tak nie ma. Teraz nowy update w sprawie dał Nikki Sixx zdradzając, jakiego brzmienia można się spodziewać po nowym krążku Mötley Crüe - a jego słowa wprawiły fanów w osłupienie!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Country i rap?!

Basista sięgnął do swojego konta na platformie "X", by napisać, że nowa muzyka od formacji jest w drodze! Fajnie, jednak w dalszych słowach Nikki daje znać, że Ci, którzy już słyszeli premierowy materiał określili go jako połączenie "country i hip-hopu".

Słowa muzyka wprawiły fanów i fanki w niemały dysonans, tak samo jak kolejne, w których stwierdził, że... wszystko sobie wymyślił! Sixx napisał w kolejnym tweecie, że poprzedni zamieścił i świadomie zmyślił, by pokazać mechanizm funkcjonowania współczesnych mediów, które tylko szukają okazji do napisania clickbaitu i zarabianie na wykupionych reklamach. Muzyk od dawna jest zwolennikiem podejścia, zgodnie z którym należy próbować jak najbardziej zweryfikować - i najlepiej u źródła - wszystkie informacje z jakimi się stykamy na co dzień.

Poniżej spróbuj się w quizie o zagranicznym ciężkim brzmieniu z lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?