No Doubt wraca po prawie 10 latach! Formacja wystąpi na legendarnym festiwalu!

i

Autor: Nick Wass/Invision/AP/East News Wielki powrót No Doubt

No Doubt po prawie 10 lat wystąpi na legendarnym festiwalu! Czy to zapowiedź większej trasy?

2024-02-01 9:21

Wspaniałe wieści dla wszystkich fanów i fanek rockowej formacji! Po dziewięciu latach przerwy w działalności ta powraca na światowe sceny! Choć jeszcze dwa lata temu Gwen Stefani nie dawała większych nadziei, by tak się stało, to właśnie ogłoszono, że grupa będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Coachelli!

W 2012 roku zespół No Doubt zaprezentował światu swój szósty album studyjny. Nikt wtedy nie spodziewał się raczej, że Push and Shove okaże się być ostatnim materiałem, jaki formacja wyda przed kolejnym zawieszeniem działalności. Choć jeszcze na początku 2013 roku ta twierdziła, że intensywnie pracuje nad nowym projektem, z którym wyruszy w trasę, to już w październiku Tom Dumont poinformował za pośrednictwem Twittera (obecnie "X"), że zespół po raz drugi w swojej historii zawiesił działalność. Co prawda zespół występował okazjonalnie do 2015 roku, to już rok później Gwen Stefani otwarcie mówiła, że nie wie, co dalej z No Doubt, a pytana dwa lata temu o potencjalny zjazd zaznaczała, że wszystko jest możliwe, jednak nie ma żadnych konkretnych planów.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Powrót roku?

Oto nadeszła jedna z największych niespodzianek ostatnich tygodni! W środę 16 stycznia organizatorzy festiwalu Coachella przedstawili pełny line-up tegorocznej edycji, a w jego składzie niespodziewanie znalazła się amerykańska formacja! Na chwilę obecną nie podano w który weekend i którego dokładnie dnia wystąpi zespół.

No Doubt nie jest jedyną grupą, która powraca w ramach tegorocznej Coachelli. Na festiwalu zagra także tak duży pokaz od lat zespół Sublime! Formacja występowała po raz ostatni imponujące 28 (!) lat temu, w 1996 roku. Jest to następstwo pewnych, wtedy jeszcze niewielkich, kroków na rynku, jakie kapela zaczęła stawiać jeszcze w ubiegłym roku. Przedstawiciele zespołu potwierdzili, że ten zagra w 2024 roku więcej festiwalowych setów.

Będzie trasa?

Fani grupy natychmiast zaczęli zadawać sobie pytania, czy planowany pokaz łączy się z większym powrotem, chociażby w postaci nowego albumu i trasy. Choć nikt z No Doubt nie wypowiedział się na ten temat oficjalnie, to magazyn "Billboard" opublikował raport, w którym powołując się na wiarygodne źródło wskazuje, że nie ma w planach trasy powrotnej grupy. Wszystko to ze względu na solowe zobowiązania Gwen Stefani, która zdążyła już ogłosić kilka koncertów, a latem ukazać się ma jej nowy materiał. To właśnie na promocji nowej muzyki chce się skupić piosenkarka, a nie na całkowitym powrocie No Doubt.