Mick Mars POZYWA kolegów z Motley Crue! Muzyk twierdzi, że został oszukany i WYRZUCONY z zespołu!

i

Autor: The Patriot-News/pennlive.com/Associated Press/East News Konflikt w Motley Crue

Mick Mars pozwał kolegów z Mötley Crüe! Muzyk już osiągnął pierwszy sukces w sądzie

2024-01-17 10:23

Wiosną ubiegłego roku potwierdzenie zyskało to, co od dłuższego czasu podejrzewała część fanów. Gitarzysta Mick Mars pozostaje w konflikcie z pozostałymi członkami Mötley Crüe. Gitarzysta zdecydował się pozwać "kolegów"! Muzyk twierdzi, że został oszukany, a Nikki, Vince i Tommy robią wszystko, by formalnie pozbyć się go ze składu! Teraz zapadła pierwsza decyzja w sprawie.

Pod koniec 2022 roku zespół Mötley Crüe wydał oświadczenie, w który poinformował, że z koncertowania rezygnuje długoletni gitarzysta, Mick Mars. Jako powód podano problemy zdrowotne muzyka, zaznaczono przy tym, że pozostaje on członkiem grupy i będzie brał udział w nowych nagraniach. Zastępcą Marsa na koncertach został John 5. Nieco inne światło na sprawę rzucił Carmine Appice. Perkusista, a prywatnie przyjaciel Marsa, powiedział w jednym z wywiadów, że jego kolega pozostaje w konflikcie z pozostałymi członkami Mötley Crüe i wcale nie ograniczył swojej działalności w nim z własnej woli. Jego słowa skrytykował Nikki Sixx, wiemy już jednak, że to Appice miał rację.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Mick Mars pozwał Mötley Crüe!

W kwietniu ubiegłego roku okazało się, że gitarzysta zdecydował się pozwać "kolegów" z zespołu! Według wniosku, muzyk został praktycznie zmuszony do rezygnacji z występowania, co ma być elementem całego planu pozostałych członków grupy, by całkowicie usunąć go ze składu. Mars twierdzi także, że Tommy, Nikki i Vince celowo ukrywają informacje o dochodach, by on sam pozostał stratny w biznesach, których właścicielem jest w 25%. Ponadto Mick twierdzi, że zmuszano go do podpisania umowy o rezygnacji, w wyniku czego pozbawiono go tych i przyszłych dochodów z biznesów, w zamian za 5% udział w trwającej trasie formacji i... 0% udział w kolejnych seriach występów. Muzyk odrzucił propozycję oraz kolejne oferty, równie dla niego niekorzystne.

Mars twierdzi, że od lat Nikki Sixx dyskredytuje jego grę i zdolności i próbuje się go całkowicie pozbyć ze składu. W pozwie wprost nazywa takie zachowanie hipokryzją zdradzając, że całe partie gry basisty, które słychać na trasie, zostały wcześniej nagrane, tak samo, jak wokal Vince'a i perkusja Tommy'ego. Na tym etapie Mars domagał się mediacji z pozostałymi członkami zespołu i dojścia do wspólnego porozumienia.

Mötley Crüe reagują na pozew Micka Marsa

Na pozew natychmiast zareagowali pozostali członkowie Mötley Crüe. Muzycy zaprzeczyli, jakoby na koncertach wykorzystywali playback. Zwrócili uwagę także na fakt, że w 2008 roku Mars podpisał umowę, zgodnie z którą on i każdy inny członek zespołu zgodzili się, że w przypadku rezygnacji, żaden z akcjonariuszy nie będzie pobierał zysków z występów na żywo. Napisano także, że Mars jest winny grupie pieniądze, a mimo to otrzymał hojną odprawę. Cały pozew Nikki, Tommy i Vince określili jako "paskudny, niefortunny i nie na miejscu". 

Sąd po stronie Micka Marsa!

Niecały rok po wybuchu skandalu, sąd wydał pierwszą decyzję w sprawie! Jak informuje magazyn "Rolling Stone", sąd orzekł, że po stronie zespołu leży wina nieudostępnienia gitarzyście dokumentów i ksiąg finansowych, z którymi ten chciał się zapoznać. Mars miał się zwrócić się do formacji z prośbą w listopadzie, gdy ta nie odpowiedziała w stosownym czasie, złożył wniosek do sądu, który stanął po jego stronie, wskazując, że spełnienie prośby zajęło zespołowi zbyt wiele czasu. Jak skomentował prawnik muzyka, Ed McPherson, jest to jeden z dowodów na to, że ten był źle traktowany w zespole. Adwokat poinformował także, że sprawa tego, czy gitarzysta został nielegalnie wyrzucony z zespołu zostanie rozstrzygnięta w ramach prywatnego arbitrażu najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?