Nikt nie słucha metalu? Koncert TEGO zespołu wyprzedał się w niecałe 10 minut!

i

Autor: Pixabay Sleep Token wyprzedał koncert w Londynie

Nikt nie słucha metalu? Koncert TEGO zespołu wyprzedał się w niecałe 10 minut!

2023-06-06 14:48

Mówi się, że rock i metal mają się na rynku coraz gorzej, a koncerty i kolejne albumy artystów, artystek i zespołów z tego gatunku nie cieszą się żadną popularnością? Po raz kolejny całe na biało wchodzą wtedy fakty, pod postacią liczb. Niech najlepszym dowodem na popularność metalu będzie fakt, iż jedna z formacji WYPRZEDAŁA w niecałe dziesięć minut bilety na występ na Wyspach!

Metal i rock dosłownie dogorywają? No nie do końca! Kolejne zespoły, artyści i artystki z gatunku przyciągają tłumy na swoje koncerty, a ich wydawnictwa sprzedają się naprawdę dobrze i cieszą popularnością w streamingu. Dotyczy to nie tylko największych w branży, jak Metallica, Depeche Mode, Rammstein czy Foo Fighters, ale też początkujących formacji.

Taką z pewnością jest grupa Sleep Token. Tajemniczy zespół, wskazywany jako jeden z najważniejszych na współczesnej scenie metalowej, porównywany nawet do Slipknota, dopiero co wydał swój trzeci album studyjny, Take Me Back To Eden, a teraz promować go będzie na koncertach. A bilety na nie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Sleep Token wyprzedał koncert w Wielkiej Brytanii w rekordowym czasie

Ostatniego dnia maja zespół ogłosił występ w OVO Arena Wembley. Sala koncertowa znajduje się dosłownie na przeciwko słynnego stadionu. Sprzedaż ogólna biletów wystartowała w piątek 2 czerwca. Bardzo szybko formacja poinformowała, że wszystkie wejściówki sprzedały się w mniej niż dziesięć minut! Pokaz odbędzie się 16 grudnia i będzie to pierwszy raz, gdy Sleep Token wystąpi jako headliner w dużej arenie na terenie Wielkiej Brytanii.