Nie żyje żona Johna Lydona. Nora Forster miała 80 lat

i

Autor: Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER Nie żyje żona byłego członka Sex Pistols

Nie żyje żona Johna Lydona. Nora Forster miała 80 lat

2023-04-07 10:26

W czwartek 6 kwietnia świat obiegła niezwykle przykra informacja. W wieku 80 lat zmarła Nora Forster, żona Johna Lydona - muzyka, byłego wokalisty Sex Pistols. Druzgocące wieści przekazał za pośrednictwem swoich social mediów sam artysta. Kobieta od lat zmagała się z chorobą Alzheimera, odeszła w wieku 80 lat.

John Lydon - legenda muzyki punk, ikona, były wokalista Sex Pistols, obecnie lider grupy Public Image Ltd, od niemal pięciu dekad pozostawał w związku małżeńskim z Norą Forster, spadkobierczynią dużej niemieckiej firmy wydawniczej. Para poznała się pod koniec lat 70.  i wzięła ślub, wychowywała wspólnie córkę Nory z poprzedniego związku, a następnie dzieci zmarłej w 2010 roku Ari Up. W 2018 roku Lydon poinformował, że u Forster zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Dwa lata później muzyk wyznał, że choroba postępuje, a on sam został opiekunem na pełen etat swojej małżonki.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Nie żyje żona Johna Lydona

W czwartek 6 kwietnia, za pośrednictwem swoich social mediów, Lydon przekazał informację o śmierci swojej żony. Nora Forster zmarła w wieku 80 lat w wyniku powikłań, związanych z chorobą  Alzheimera. Muzyk jest zdruzgotany sytuacją i prosi o uszanowanie jego prywatności i żałoby w tym trudnym dla niego czasie.

Warto przypomnieć, że artysta, wraz z Public Image Ltd, chciał wystąpić na zbliżającym się konkursie Eurowizji z utworem Hawaii, zadedykowanym właśnie Norze. Niestety, grupie nie udało się wygrać krajowych eliminacji.