Nie żyje gitarzysta Czerwonych Gitar. Dominik Kuta miał 71 lat

i

Autor: Pixabay Nie żyje Dominik Kuta. O śmierci gitarzysty poinformował Zbigniew Hołdys

Nie żyje gitarzysta Czerwonych Gitar. Dominik Kuta miał 71 lat

2023-03-08 11:43

Marzec zaczął się naprawdę tragicznie. Tym razem polski rynek muzyczny obiegła informacja o śmierci Dominika Kuty. Muzyk znany był przede wszystkim z działalności w legendarnym zespole Czerwone Gitary, w którym pełnił rolę gitarzysty i wokalisty. Informację o śmierci artysty przekazał Zbigniew Hołdys. Dominik Kuta miał 71 lat.

W środę 8 marca w godzinach porannych na Twitterze Zbigniewa Hołdysa pojawił się wpis, informujący o śmierci Dominika Kuty. Artysta przekazał informację o odejściu przyjaciela, z którym miał okazję grać na samym początku kariery. Dominik Kuta zyskał rozpoznawalność w latach 70., gdy objął stanowisko gitarzysty i wokalisty w legendarnym zespole Czerwone Gitary. Przyczyna ani dokładna data śmierci gitarzysty nie zostały podane do wiadomości publicznej. Dominik Kuta miał 71 lat.

Dominik Kuta - życie i kariera

Dominik Kuta urodził się 5 października 1952 roku, karierę rozpoczął w latach 60., grając w zespołach bluesowych, współpracował także z grupą 74 Grupa Biednych. Gitarzysta, flecista i wokalista zwrócił na siebie uwagę rynku, gdy w 1968 roku wygrał przegląd w Klubie Stodoła. Popularność na większą skalę zdobył w 1970 roku, gdy dołączył do Czerwonych Gitar, występował wtedy pod pseudonimem Dominik Konrad. Kuta opuścił zespół po kilku miesiącach, a w 1971 roku utworzył formację Rodzina Pastora. W kolejnych latach muzyk działał w licznych projektach, m.in. zespole Bractwo Kurkowe 1791, zajmował się także karierą solową. Muzyk stał się kimś w rodzaju celebryty - w 1972 roku wziął ślub z aktorką Laurą Łącz, a ceremonia była transmitowana w "Dzienniku Telewizyjnym". Dominik Kuta to brat aktorki Magdaleny Kuty, znanej z ról w takich serialach jak Ranczo czy Gang zielonej rękawiczki. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku