Nie żyje były perkusista Megadeth! Lee Rauch miał 58 lat

i

Autor: Pixabay Nie żyje Lee Rauch - były perkusista Megadeth!

Nie żyje były perkusista Megadeth! Lee Rauch miał 58 lat

2023-06-26 9:53

Skład Megadeth przez te wszystkie lata wielokrotnie się zmieniał, szczególnie dotyczyło to samych początków formacji. Jednym z jej pierwszych perkusistów był Lee Rauch. Muzyk grał na pierwszym demo formacji, jednak szybko z niej odszedł, a w kolejnych latach występował z takimi zespołami, jak Dark Angel i Wargod. Niestety, rodzina muzyka przekazała informację o jego śmierci.

Dave Mustaine założył zespół Megadeth w 1983 roku, niedługo po wyrzuceniu go z Metalliki. Początkowo skład nowej grupy mocno się zmieniał, aż w końcu ta nagrała swoje pierwsze demo, Last Rites z udziałem Mustaine'a, basisty Davida Ellefsona i perkusisty Lee Raucha. To właśnie Rauch bral udział w pierwszych występach formacji na żywo, jednak już w 1984 roku, w wyniku wewnętrznych konfliktów, Lee zdecydował się opuścić Megadeth - zastąpił go Gary Samuelson. Po odejściu z zespołu, Rauch dołączył do grupy Dark Angel, dwa lata później zaś zastąpił Gene'a Hoglana w składzie formacji Godwar, ta jednak rozpadła się już w 1987 roku. Po tym zdarzeniu, perkusista grał głównie w lokalnych zespołach w Ohio.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Lee Rauch nie żyje

W piątek 23 czerwca brat muzyka, Chris Rauch, zamieścił w social mediach oświadczenie, w którym poinformował o śmierci Lee. Mężczyzna zwrócił uwagę na dokonania brata, wspomniał, iż pod koniec życia pracował on jako perkusista w kościele, co miało sprawiać mu wyjątkową radość. W ostatnich słowach Chris poprosił o modlitwy za zmarłego. W chwili śmierci Lee Rauch miał 58 lat.