Dave Mustaine jest WDZIĘCZNY Kirkowi Hammettowi. To było honorowe

i

Autor: Paul A Hebert/Shutterstock/Rex Features/East News/AKPA Dave Mustaine o Kirku Hammecie

Dave Mustaine jest WDZIĘCZNY Kirkowi Hammettowi. "To było honorowe"

2023-06-23 12:44

Dave Mustaine tak raz na jakiś czas powraca myślami do Metalliki i ogłasza wszem i wobec kilka uwag na temat formacji, w której miał okazję spędzić niecałe dwa lata. Teraz lider Megadeth znów zdecydował się powiedzieć parę słów, tym razem dotyczących bezpośrednio jego następcy w grupie, Kirka Hammetta.

Historia Metalliki i Dave'a Mustaine'a sięga 1981 roku, kiedy to, decyzją Larsa Ulricha i Jamesa Hetfielda, został on gitarzysta prowadzącym stawiającej pierwsze kroki na rynku grupy, Dave ma ogromne umiejętności, jest świetnym kompozytorem, jednak jego problemy z alkoholem i agresją doprowadziły do wyrzucenia go ze składu już w 1983 roku, dosłownie na chwilę przed wydaniem przełomowego Kill 'Em All. Miejsce Mustaine'a w składzie zajął Kirk Hammett, który pozostaje nieodłączną częścią Metalliki po dziś dzień.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Dave Mustaine DZIĘKUJE Kirkowi Hammettowi! Jest to jednak podszyte cynizmem...

Dave nigdy nie przebolał tego, że został wyrzucony z Metalliki dosłownie na chwilę przed największym sukcesem. Od czasu do czasu zdarza mu się w wywiadach powiedzieć coś na temat kolegów, zazwyczaj mało pochlebnego, by za chwilę zapraszać ich na trasę "Wielkiej Czwórki Thrash Metalu". Teraz lider Megadeth postanowił odnieść się bezpośrednio do swojego następcy.

Mustaine udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "Guitar World", w którym to powiedział, że nie miał okazji jeszcze przesłuchać najnowszej płyty Metalliki, wynika to jednak bardziej z braku czasu, niż niechęci. Dave zdradził, że jeszcze dwadzieścia lat temu zwyczajnie nie był w stanie słuchać nowej muzyki kolegów po fachu, wszystko jednak zmieniła wspólna trasa. Prowadzący rozmowę zapytał także, co muzyk sądzi na temat krytyki, z jaką spotkał się Kirk w związku z jego solówkami na 72 Seasons. Gitarzysta odrzekł, że zależy o jakie solówki chodzi, jednak chcąc być poważnym nie chce naśmiewać się z Hammetta, gdyż uważa, że to naprawde honorowe, że zrobił on wszystko, aby odegrać nagrane jeszcze przez niego solówki na pierwszy album Metalliki, jak najdokładniej się da. 

To zależy od tego, o jakich solówkach mówisz. Żarty na bok, zawsze trochę nabijałem się z Kirka. niesprawiedliwie, ponieważ nigdy nic mi nie zrobił. Ilekroć czułem się wyróżniony, wyśmiewany lub antagonizowany przez Jamesa lub Larsa, naprawdę łatwo było czepiać się Kirka. Ale prawda jest taka, że ​​Kirk zrobił mi zaszczyt, próbując zagrać moje solówki w tych wczesnych piosenkach tak, jak on to zrobił… Cóż, myślę, że niektórzy ludzie zaczęliby po prostu od nowa. Pomyślałem więc, że to honorowe, że Kirk wziął moje solówki i robił, co w jego mocy, aby zagrać je tak, jak ja. To nie mogło być łatwe. Ale jeśli chodzi o jego nowe solówki na nowym albumie Metalliki, nie słyszałem ich, więc nie mogę się wypowiedzieć. Ale powiem, że to smutne, jak szybko niektórzy ludzie mogą się odwrócić od innych - powiedział Dave.