New Model Army prezentuje drugi singiel zapowiadający album „Sinfonia”!

i

Autor: Materiały prasowe New Model Army prezentuje drugi singiel zapowiadający album „Sinfonia”!

New Model Army prezentuje drugi singiel zapowiadający album „Sinfonia”!

2023-09-01 14:58

15 września ukaże się album „Sinfonia” New Model Army. Płyta nagrana wraz z orkiestrą Sinfonia Leipzig, to ważne wydawnictwo w karierze grupy, która nigdy nie wybierała dróg na skróty, z każdym kolejnym albumem przesuwając granice kreatywności.

„Winter (Orchestral Version)”, drugi singiel zapowiadający nowe wydawnictwo, to wyrazisty muzycznie i narracyjnie utwór, w którym Justin Sullivan wypowiada życzenie bohatera, błagając o możliwość ucieczki z piekła, w którym się znalazł: „przynieś mi śnieg, przynieś mi zimny wiatr, przynieś mi zimę”.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

O zespole

Zespół New Model Army od lat rozwija się poza gatunkami muzycznymi, a ich bezkompromisowe podejście do muzyki doprowadziło do powstania jednego z najciekawszych albumów tego roku – „Sinfonia”. Materiał został zarejestrowany w berlińskim Tempodromie 15 lipca 2022 roku, gdzie New Model Army i Sinfonia Leipzig, pełnowymiarowa orkiestra pod batutą Corneliusa Duringa, wystąpili wspólnie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez skrzypka Shir-Ran Yinona, z którym zespół New Model Army współpracował już wcześniej. Muzycy nie kroczą ścieżką wydeptaną przez zespoły rockowe grające z orkiestrą. Bezkompromisowe eksperymenty są znakiem rozpoznawczym New Model Army, a ich utwory doskonale nadają się do nowych, świeżych interpretacji i nie tracą przy tym swojej tożsamości.

Kiedy premiera albumu?

Album „Sinfonia” ukaże się jako mediabook zawierający dwa CD oraz w formacie 3 LP. Obie wersje będą również zawierały pełne video z koncertu w formie płyty DVD. Premiera zaplanowana jest na 15 września.