New Model Army prezentują singiel „Innocence (Orchestral Version)”!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alexander Mertsch Zespół New Model Army zapowiada płytę „Sinfonia”!

New Model Army prezentują singiel „Innocence (Orchestral Version)”!

2023-08-04 17:58

„Innocence" to pierwszy singiel zapowiadający album „Sinfonia” New Model Army. Ta wyjątkowa wersja, nagrana wspólnie z orkiestrą symfoniczną z Lipska (Sinfonia Leipzig), wprowadza nas w nastrój albumu, który fascynuje od początku do końca. Utwór „Innocence” pochodzi z płyty „Impurity” i miał swoją premierę w 1990 roku.

New Model Army to zespół, który rozwija się poza gatunkami muzycznymi. Nigdy nie wybierał dróg na skróty, z każdym kolejnym albumem przesuwając granice kreatywności. To bezkompromisowe podejście do muzyki doprowadziło do powstania jednego z najciekawszych albumów tego roku – „Sinfonia”. Materiał został zarejestrowany w berlińskim Tempodromie 15 lipca 2022 roku, gdzie New Model Army i Sinfonia Leipzig, pełnowymiarowa orkiestra pod batutą Corneliusa Duringa, wystąpili wspólnie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez skrzypka Shir-Ran Yinona, z którym zespół New Model Army współpracował już wcześniej. Muzycy nie kroczą ścieżką wydeptaną przez zespoły rockowe grające z orkiestrą. Bezkompromisowe eksperymenty są znakiem rozpoznawczym New Model Army, a ich utwory doskonale nadają się do nowych, świeżych interpretacji i nie tracą przy tym swojej tożsamości.

Babcia kupiła mu Czarny Album Metalliki! | Skubas w ESKA ROCK

Czuliśmy, że najważniejszą rzeczą jest to, że nie możemy brzmieć ani wyglądać jak zespół z dodaną orkiestrą, ale jak zjednoczony 40-osobowy zespół - Justin Sullivan komentuje.

Czułem, że to wielka odpowiedzialność. Kiedy zespół i ja zaczęliśmy pracować nad tym projektem, wszyscy uważaliśmy, że mamy wyjątkową okazję do stworzenia czegoś unikalnego i postrzegaliśmy orkiestrę jako integralną i kluczową część koncertu. Połączenie między zespołem, dyrygentem i orkiestrą zadziałało znakomicie - Shir-Ran Yinon kontynuuje.

Kiedy premiera albumu?

Album „Sinfonia” ukaże się na w dwóch formatach: jako podwójne CD i potrójny winyl. Obie wersje będą również zawierały pełne video z koncertu w formie płyty DVD. Premiera zaplanowana jest na 15 września.