Duff McKagan, Simpsonowie

i

Autor: Wikimedia Commons/Raph_PH, 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

Wiadomości

Nazwa piwa z "Simpsonów" została zainspirowana przez Duffa McKagana? Scenarzysta serialu wyjaśnia!

Duff McKagan uważa, że piwo Duff z serialu "The Simpsons" zostało zainspirowane jego osobą. Zdecydowanie inne na ten temat zdanie ma scenarzysta i producent całości.

Nazwa piwa z "Simpsonów" została zainspirowana przez basistę Guns N' Roses?

"Simpsonowie" to kultowy amerykański serial komediowy, który jest produkowany nieprzerwanie od 35 lat. Do tej pory wyemitowano już ponad 750 odcinków! Lata więc mijają, a przygody rodziny Simpsonów, mieszkającej w Springfield, cieszą się niesłabnącą popularnością.

Głównym bohaterem jest Homer Simpson. Pracuje w elektrowni jądrowej, ma znaczną nadwagę i jest leniwy. Nadużywa także alkoholu. Jego ulubionym piwem jest Duff Beer (w serialu wystąpiło kilkadziesiąt jego odmian). I właśnie nazwa wspomnianego piwa jest kwestią sporu pomiędzy Duffem McKaganem, basistą Guns N' Roses, a twórcami serialu. 

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Muzyk od lat uważa, że to właśnie on zainspirował twórców "Simpsonów" do nazwania w ten sposób tego fikcyjnego piwa. 

Byłem Duffem, królem piwa. Pamiętam, jak w 1988 lub 1989, zadzwonił do mnie menedżment. Powiedzieli mi, że jakieś studio artystyczne chce używać mojego imienia do nazwania piwa w kreskówce. W tamtym czasie nie było żadnych kreskówek dla dorosłych – wyjaśnił basista Guns N’ Roses w rozmowie z "Stereogum".

Początkowo McKagan nie zaprzątał sobie tym głowy i się na to zgodził. – Nie miałem pojęcia o brandingu ani niczym takim, ale ten program odniósł sukces. Potem zaczęli sprzedawać towary z tym związane i takie tam. Nigdy ich za to jednak nie ścigałem. 

Na to wszystko postanowił odpowiedzieć Jay Kogen, amerykański scenarzysta i producent serialu. W rozmowie dla "TMZ" zaprzeczył, że postać McKagana miała wpływ na nazwę piwa w "Simpsonach". 

Nazwaliśmy je Duff, ponieważ to synonim tyłka i tak dalej. Duff to piwo dla ludzi, którzy całymi dniami siedzieli na grubej dupie – powiedział Kogen. 

W dalszej części tej rozmowy scenarzysta i producent dodał, że w tamtym czasie ekipa serialu nie znała... żadnego muzyka Guns N' Roses, z wyjątkiem Axla Rose'a. – To bardzo dziwne, że Duff McKagan chce przypisać sobie zasługę w związku z Duff Beer. Nie miał z tym nic wspólnego – podsumował Jay Kogen. 

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, kiedy McKagan twierdzi, że był inspiracją dla twórców serialu. W swojej autobiografii pisał: – Kiedy Guns N’ Roses zaczęli wdzierać się do świadomości publicznej, byłem znany jako osoba, która dużo pije. W 1988 roku MTV wyemitowało koncert, podczas którego Axl przedstawił mnie – jak zwykle – jako Duffa "Króla Piw" McKagana. Wkrótce potem zadzwoniła do mnie firma produkcyjna pracująca nad nowym serialem animowanym i zapytała, czy mogliby użyć nazwy "Duff" dla marki piwa, która będzie w serialu

Duff McKagan na solowym koncercie w Polsce!

Duff McKagan w tym roku ponownie przyjedzie do Polski. Muzyk Guns N' Roses zagra 13 października 2024 roku w warszawskim klubie Stodoła w ramach europejskiej trasy promującej jego trzeci solowy album "Lighthouse". 

Oto 5 ciekawostek o albumach "Use Your Illusion I & II" Guns N' Roses: