Guns N' Roses

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Duff McKagan potwierdza: „Guns N’ Roses ma masę NOWEGO materiału”

2024-06-14 10:12

O tym, że zespół Guns N' Roses pracuje nad jakimś materiałem mówi się już tak naprawdę od lat. Póki co danem nam było posłuchać jedynie nagranych na nowo demówek z czasów "Chinese Democracy", jednak muzycy formacji ostatnio coraz częściej dają do zrozumienia, że szykuje się coś większego - tym razem głos zabrał Duff.

W tym roku mija osiem lat od wielkiego powrotu Slasha i Duffa McKagana do składu Guns N' Roses. Formacja od tamtej pory tak naprawdę niemal non stop koncertuje, a do tego zdążyła wydać cztery niesłyszane do tej pory piosenki: Absurd, Hard Skool, Perhaps i The General, z czego tylko dwie ostatnie w ubiegłym roku. Wszystkie te kawałki powstały w czasie sesji nagraniowych do albumu Chinese Democracy, wydanego już po odejściu gitarzysty i basisty z Gunsów i znane były fanom w wersjach demo.

Już prawie dwa lata temu Slash dał do zrozumienia w wywiadzie, że tego typu materiału jest więcej i cały zespół pracuje nad stworzeniem jego nowych wersji, które miałyby zostać zebrane na albumie. Czas mija, a nic takiego się nie dzieje, jednak całkiem niedawno "kudłaty" (który w tym czasie zdążył wydać dwie płyty z Mylesem Kennedym i The Conspirators oraz jedną solową) powiedział, że Guns N' Roses "próbuje pracować nad nowym wydawnictwem". Teraz głos w sprawie zabrał McKagan.

Milowy krok Guns N' Roses w streamingu! Wielki sukces legendarnej formacji

Duff McKagan o nowej płycie Guns N' Roses

Muzyk (który również działa w ramach kariery solowej, koncertuje i wydaje płyty) był gościem audycji "Trunk Nation With Eddie Trunk", w której to prowadzący zapytał go wprost o postępy w pracach nad nową płytą Gunsów. Tym razem jednak Trunk próbował dowiedzieć się, jakie są szanse, aby światło dzienne ujrzał zupełnie nowy materiał, a nie odrzuty z czasów Chinese Democracy.

Duff odpowiedział na to, że tak, są takie szanse! Basista wyjaśnił dalej, że jest sporo nowego materiału, nie ma jednak ostatecznego postanowienia co do tego, w jakiej formie miałby on ujrzeć światło dzienne - całej płyty, czy jednie pojedynczych singli.

Absolutnie. Tak oczywiście. Jest nowy materiał. Nie wiem, jak to rozwiążemy. Myślę, że to też jest dobre pytanie. Na przykład, czy wydajemy płytę? Czy po prostu stawiamy na single? Nie wiem, jaka jest właściwa odpowiedź w dzisiejszych czasach - mówił Duff w audycji.

Sprawdź ciekawostki o albumie "Chinese Democracy":