Ranking

Najpopularniejsze rockowe utwory na Spotify [TOP10]. Zwycięzca nie jest zaskoczeniem!

Co jakiś czas, w sieci, pojawiają się wiadomości dotyczące kolejnych utworów, które przekroczyły barierę miliarda odtworzeń w serwisie Spotify. Takich piosenek wciąż przybywa. My postanowiliśmy sprawdzić, które rockowe kompozycje są najpopularniejsze. Zwycięzca nie jest zaskoczeniem.

Oto rockowe numery z rekordowymi wynikami

Z dnia na dzień jest coraz więcej utworów, które przebiły barierę miliarda odtworzeń w serwisie streamingowym Spotify. Kiedy piszemy te słowa, na specjalnie stworzonej playliście na platformie takich kompozycji znajdziemy blisko 600 kompozycji, które spełniają wspomniany wymóg. 

Oczywiście, zaskoczeniem nie będzie, że w czołówce dominują przedstawiciele dwóch gatunków: popu oraz rapu. Na szczęście, do tego elitarnego grona dołączają regularnie artyści związani z, szeroko rozumianym, światem rocka. 

Wielki sukces Evanescence! Kultowy numer zespołu z ogromnym osiągnięciem w streamingu

Na wspomnianej liście nie brakuje utworów takich zespołów, jak m.in. AC/DC, Red Hot Chili Peppers, Metallica, The Beatles czy Queen. A która rockowa kompozycja jest najpopularniejsza w historii serwisu Spotify? Postanowiliśmy to sprawdzić. I stworzyć TOP10 w tym zakresie. 

Które rockowe utwory znalazły się w TOP10? Sprawdźcie to w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu. Poniżej natomiast publikujemy inne zestawienie. 

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki:

Listen on Spreaker.