Ranking

Najlepsze albumy w dorobku Deep Purple. Tych płyt wstyd nie znać!

Deep Purple to zespół kultowy, który od ponad 50 lat działa na rynku muzycznym. Grupa nie zwalnia tempa i cały czas koncertuje. Wydaje też kolejne albumy. Tegoroczny "=1", który ukaże się na rynku 19 lipca, będzie już 23. studyjnym krążkiem Purpli. To doskonała okazja, aby wskazać te najlepsze albumy w bogatej dyskografii DP.

Najlepsze albumy w dorobku Deep Purple. Oto nasz TOP5

Deep Purple to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka, który – z większymi lub mniejszymi przerwami – działa na rynku muzycznym już od ponad pięciu dekad! Największe sukcesy grupa święciła w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie da się ukryć, że wspólnie z dwoma innymi brytyjskimi kapelami, Led Zeppelin i Black Sabbath, kładła podwaliny pod rozwój muzyki hardrockowej. 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Zespół cieszy się statusem kultowym na całym świecie, również w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że muzycy Deep Purple bardzo chętnie i bardzo często nas odwiedzają (w tym roku zagrają, po raz kolejny, w katowickim Spodku w ramach trasy promującej krążek "=1", który ukaże się na rynku 19 lipca).

Postanowiliśmy się więc bacznie przyjrzeć, z uwagi na premierę wspomnianego wyżej albumu, dyskografii Deep Purple. Wskazaliśmy więc 5 płyt, które bardzo lubimy i możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z twórczością DP. 

Które studyjne albumy Deep Purple wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

Poniżej przypominamy najlepsze rockowe albumy wszech czasów według Apple Music:

Listen on Spreaker.