Ranking

Najlepsze albumy Scorpions. Oto nasz ranking [TOP5]

Niemiecka formacja Scorpions niebawem będzie świętowała, uwaga!, 60-lecie. Przez ten czas zespół wydał 19 studyjnych albumów. Dyskografia jest więc naprawdę bogata. Postanowiliśmy zatem wskazać 5 najlepszych płyt grupy, których nie wypada po prostu nie znać.

Najlepsze albumy Scorpions. Oto nasz TOP5

Scorpions, jeden z bez wątpienia najpopularniejszych europejskich zespołów w historii rocka, powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze. Od tamtej pory działa na rynku nieprzerwanie. Debiutancki album grupy, zatytułowany "Lonesome Crow", ukazał się na rynku w 1972 roku. Scorpionsi do tej pory dorobili się aż dziewiętnastu studyjnych krążków (z czego ostatni, "Rock Believer", na półkach sklepowych pojawił się w 2022). 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Muzycy cały czas koncertują, choć kilka lat temu ogłosili trasę pożegnalną. Ostatecznie, porzucili ten pomysł i, jak doskonale widać, nie zamierzają nigdzie odchodzić. Nic dziwnego. Kolejne pokolenia pojawiają się pod sceną, aby wysłuchać największych przebojów grupy takich, jak chociażby "Wind of Change", "Rock You Like a Hurricane", "Still Loving You" czy "Send Me an Angel". 

W Polsce Scorpionsi, od lat, cieszą się kultowym statusem. I to nie tylko dlatego, że w składzie, od ponad dwudziestu lat, znajduje się basista Paweł Mąciwoda, który zagrał już na pięciu studyjnych albumach grupy. Występy grupy nad Wisłą wyprzedają się bez żadnych większych problemów. A w tym roku będzie kolejna okazja, aby zobaczyć muzyków na żywo. 

Dlatego też w ramach rozgrzewki przed warszawskim koncertem Scorpions postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych albumów grupy. Wybór, co nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, przyprawił sporo bólu głowy. Ostatecznie udało nam się wskazać 5 studyjnych krążków tej niemieckiej formacji, które bardzo lubimy i możemy je z czystym sumieniem polecić wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z zespołem. 

Które albumy wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

Poniżej natomiast możecie zapoznać się 5 ciekawostkami o albumie "Love At First Sting":