Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2022 roku - gwiazdy rocka podbijają zestawienie!

i

Autor: Materiały prasowe Jakie trasy koncertowe z 2022 roku okazały się najbardziej dochodowe?

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2022 roku - gwiazdy rocka podbijają zestawienie!

2022-12-08 11:12

Podsumowań ciąg dalszy. Tym razem magazyn "Billboard" przedstawił ranking najbardziej dochodowych tras koncertowych, które odbyły się w 2022 roku. Choć zestawienie otwiera portorykański raper, to całość podbiły gwiazdy rocka! Jacy artyści i jakie zespoły znalazły się w podsumowaniu? Szczegóły poniżej!

Grudzień to tradycyjnie już czas podsumowań. Tym razem amerykański magazyn "Billboard" postanowił przyjrzeć się koncertom i wskazać listę najbardziej dochodowych tras koncertowych, które odbyły się w 2022 roku. Kto zarobił najwięcej na seriach koncertów? Mamy interesujące wieści - to gwiazdy rocka bezsprzecznie podbiły ranking, w tym jego top 10!

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2022 roku według "Billboardu"

Zestawienie otwiera portorykański raper Bad Bunny. Muzyk wydał w tym roku świetnie przyjęty album Un Verano Sin Ti, który wskazywany jest przez krytyków jako najlepsze wydawnictwo ostatnich dwunastu miesięcy. Nic więc dziwnego, że promująca krążek trasa okazała się być tak dużym sukcesem. Na drugim miejscu znalazł się Elton John - muzyk na swojej pożegnalnej trasie, w ramach której dał 84 występy, zarobił zawrotną sumę ponad 334 milionów dolarów. Miejsce piąte należy do Panów z Coldplay, a szóste, siódme i ósme to odpowiednio zespoły The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, Mötley Crüe i Def Leppard. Co ciekawe, muzycy The Rolling Stones zarobili prawie 180 milionów dolarów, a zagrali tylko dwadzieścia koncertów. Muzycy rockowi przebili w rankingu takie gwiazdy jak The Weeknd, Lady Gaga czy Billie Eilish. W top 40 znaleźli się także Paul McCartney, Eagles, Guns N' Roses, My Chemical Romance, Imagine Dragons, Genesis, Iron Maiden, Roger Waters i Billy Joel. Pełne zestawienie dostępne jest pod linkiem.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?