Muzyczna nowość od Satyricon - posłuchajcie brzmienia “Satyricon & Munch”

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy projekt Satyricon

Muzyczna nowość od Satyricon - posłuchajcie brzmienia “Satyricon & Munch”

2022-06-10 13:01

Dzięki wyjątkowej współpracy ze znanym na całym świecie norweskim Muzeum Muncha (Oslo), SATYRICON stworzył kompozycję muzyczną w formacie albumu zatytułowaną “Satyricon & Munch”, która jest teraz dostępna na wszystkich platformach cyfrowych! Album można już zamówić w przedsprzedaży również w formatach fizycznych.

Założona w 1991 roku formacja SATYRICON stała się prawdziwą legendą black metalowej sceny, na którą wywarła ogromny wpływ od początku lat 90-tych aż po dzień dzisiejszy. Wczesne utwory, takie jak Dark Medieval Times i The Shadowthrone, są klasykami gatunku, a późniejsze dokonania grupy odchodzą od tradycyjnego black metalu. Zespół nigdy nie odżegnywał się od innych muzycznych wpływów i przekładał je na swoją muzykę, co zaowocowało wieloma nagrodami, złotymi płytami i albumami #1, a także trasami koncertowymi i festiwalami na całym świecie. Wraz z Satyricon & Munch zespół wyznacza nowe standardy w muzyce współczesnej.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Gdy sztuka plastyczna inspiruje muzykę - posłuchajcie albumu “Satyricon & Munch”

Nowa muzyka SATYRICON, stworzona przez Satyra, napisana jest w formie tak zwanego utworu muzycznego, trwa 56 minut i przekracza wszelkie granice gatunkowe. Mimo że muzyka została napisana na wystawę sztuki, ma w sobie tyle emocjonalnej głębi, by sprawdzić się także poza salą wystawową. Nową, zdumiewającą i cenioną przez krytyków wystawę o tym samym tytule można oglądać jeszcze do 28 sierpnia 2022 roku w Muzeum Muncha w Oslo. Album Satyricon & Munch jest już dostępny do odsłuchu na platformach streamingowych, można go także zamówić w przedsprzedaży również w formatach fizycznych

“W Satyricon & Munch znajdziecie moją muzyczną odpowiedź na emocje, jakie wzbudziły we mnie prace Edvarda Muncha podczas pracy nad wystawą. Można powiedzieć, że wydanie albumu jest nie tylko konsekwencją robienia wystawy, ale także odzwierciedleniem moich studiów nad życiem Edvarda Muncha i filozofią tworzenia dzieł sztuki – i mojego zapału do rozwijania siebie jako artysty. Doceniam to, że przedkłada emocje nad technikę, wolę eksperymentowanie i determinację, by podążać własną ścieżką. Oczywiście są to również podstawowe wartości SATYRICON, które w tym konkretnym przypadku nabierają jeszcze większego znaczenia - tak o projekcie mówi Satyr.

Muzeum Muncha w Oslo

Muzeum Muncha w Oslo jest jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie, a poświęcone jest pracom słynnego norweskiego artysty Edvarda Muncha. W muzeum znajdują się obrazy takie jak “Krzyk”, “Madonna” i “Strach”. W październiku 2021 roku muzeum zostało ponownie otwarte z imponującym budynkiem w samym sercu Oslo. Współpraca między jednym z najbardziej znanych zespołów black metalowych na świecie a muzeum jest unikalna na skalę światową.