MTV VMA 2022 - poznaj nominowanych w kategoriach Rock i Alternatywa! Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers i Måneskin z szansą na wygraną

i

Autor: FR25496 AP/Associated Press/East News/Rex Features/East News/Karol Makurat/REPORTER Kto ma szansę na statuetkę MTV VMA?

MTV VMA 2022 - poznaj nominowanych w kategoriach Rock i Alternatywa! Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers i Måneskin z szansą na wygraną

2022-07-27 10:38

We wtorek 26 lipca ogłoszono nominacje do nagród MTV VMA. Choć największe szanse na statuetki mają przedstawiciele hip-hopu i muzyki pop, to nie zabrakło też rockowych akcentów. W kategoriach dedykowanych dla wykonawców muzyki rockowej i alternatywnej nominowani są m.in. Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, Måneskin czy Muse. Sprawdź, kto jeszcze ma szansę na wygraną poniżej!

Pierwsza statuetka słynnego kosmonauty została wręczona dokładnie 38 lat temu - to właśnie na pierwszej w historii gali rozdania tych nagród Madonna zaśpiewała Like A Virgin w sukni ślubnej, a wśród wygranych znaleźli się m.in. David Bowie, Michael Jackson, Cyndi Lauper, ZZ Top, The Police czy The Cars. Całe wydarzenie zostało pomyślane jako alternatywa dla nagród Grammy, która skupi się na nagradzaniu najlepszych teledysków i osób je tworzących. Od 2006 roku to głosy fanów decydują o tym, kto zdobędzie statuetkę. MTV VMA odbywają co roku w okresie wakacyjnym, gala cieszy się dużą popularnością wśród osób młodych.

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

MTV VMA 2022 - kto ma szansę na wygraną w tym roku?

We wtorek 26 lipca ogłoszono nominowanych do nagród MTV VMA. Najwięcej nominacji zebrali przedstawiciele środowiska hip-hopowego, czyli Kendrick Lamar, Lil Nas X i Jack Harlow (po siedem nominacji) duże szanse na wygraną mają też Doja Cat i Harry Styles (po 6 nominacji), Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Taylor Swift, the Weeknd i Ed Sheeran mogą za to zdobyć pięć statuetek.

MTV VMA 2022 - co z muzykami rockowymi?

Jak to się dzieje już od dłuższego czasu, na próżno szukać w najważniejszych kategoriach przedstawicieli środowiska rocka i alternatywy. Najczęściej artyści wykonujący ten rodzaj muzyki otrzymują nominacje tylko w specjalnie przeznaczonych dla nich kategoriach, a i w tym przypadku organizatorzy często bardzo swobodnie podchodzą do określenia, kto gra te gatunki. Od 2020 roku, a więc od czasu, gdy pojawiła się kategoria Best Alternative, triumfował w niej… Machine Gun Kelly, który w roku właśnie postanowił zostać artystą, wykonującym muzykę najczęściej określaną jako pop punk (całkiem niedawno zapowiedział jedna powrót do hip-hopu).

MTV VMA 2022 - nominowani w kategoriach Rock i Alternatywa

Jak to się prezentuje w tym roku? Można powiedzieć, że jak zwykle - choć w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nowe, świetnie przyjęte albumy i teledyski wydali m.in. Iron Maiden, Slash, Placebo czy Red Hot Chili Peppers, to organizatorzy pominęli większość z nich. W kategorii Best Rock szansę na wygraną mają Red Hoci, grupa Måneskin, Foo Fighters, Muse, Jack White, Shinedown i Three Days Grace. Jako Best Alternative nominowani zostali Avril Lavigne, Imagine Dragons, ponownie Machine Gun Kelly, Måneskin, Panic! at the Disco, Twenty One Pilots i WILLOW. Poniżej pełna lista:

Best Rock

 • Foo Fighters - “Love Dies Young”
 • Jack White - “Taking Me Back”
 • Muse - “Won’t Stand Down”
 • Red Hot Chili Peppers - “Black Summer”
 • Shinedown - “Planet Zero”
 • Three Days Grace - “So Called Life”

Best Alternative

 • Avril Lavigne Featuring Blackbear - “Love It When You Hate Me”
 • Imagine Dragons & J.I.D - “Enemy”
 • Machine Gun Kelly Featuring Willow - “Emo Girl”
 • Måneskin - “I Wanna Be Your Slave”
 • Panic! at the Disco - “Viva las Vengeance”
 • Twenty One Pilots - “Saturday”
 • Willow & Avril Lavigne Featuring Travis Barker - “Grow”

Najwięcej nominacji, jeśli chodzi o przedstawicieli Rocka i Alternatywy uzyskały zespoły Foo Fighters - dwie nominacje, poza Best Rock też w kategorii Best Longform Video za horror Studio 666 i Måneskin, także dwie nominiacje, poza Best Alternative mają szansę na wygraną w kategorii Best New Artist.

Sonda
Co sądzisz o tegorocznych nominacjach do MTV VMA?